PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Warsztaty "Prawa kobiet doświadczających przemocy w rodzinie"
Warsztaty "Prawa kobiet doświadczających przemocy w rodzinie"
Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza mieszkanki Gdańska na bezpłatny warsztat poświęcony prawom i możliwościom pomocy, jakich może oczekiwać osoba doświadczająca przemocy w rodzinie, który odbędzie się w sobotę, 19 maja
Aleksandra Mosiołek, szefowa Centrum Praw Kobiet, zaprasza na warsztaty
Aleksandra Mosiołek, szefowa Centrum Praw Kobiet, zaprasza na warsztaty
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Jeśli doświadczasz lub doświadczyłaś w przeszłości jakiegoś rodzaju przemocy ze strony członka rodziny, jeśli niepokoi cię sposób, w jaki jesteś traktowana przez osobę z rodziny, jeśli podejrzewasz, że osoba z twojego otoczenia doświadcza przemocy w rodzinie lub jeśli nie zetknęłaś się z przemocą, ale chcesz podnieść swoją wiedzę z zakresu tego, czym jest przemoc w rodzinie i jakie są prawa i możliwości wsparcia osoby jej doświadczającej, to jest to warsztat dla Ciebie!

Kiedy: sobota, 19 maja, godz.: 10:00-14:30.

Miejsce: Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).

Prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.

Liczba miejsc: 10-20.

Udział bezpłatny.

Na zgłoszenia czekamy do 16 maja 2018 do końca dnia.


Program warsztatu:

  1. Czym jest przemoc w rodzinie.
  2. Pierwsza pomoc i formy pomocy w przypadku przemocy w rodzinie.
  3. Prawne zasady postępowania wobec osób dotkniętych przemocą oraz wobec sprawców przemocy.
  4. Postępowanie w ramach procedury "Niebieskiej Karty".
  5. Środki izolacji sprawcy stosowane w postępowaniu cywilnym oraz w postępowaniu karnym.
  6. Prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu karnym.
  7. Dziecko jako ofiara przemocy.
  8. Praktyka sądowa i wybrane orzeczenia.


Zapisy:

Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić formularz zgłoszeniowy TUTAJ 

Jeśli osoba chętna do udziału nie ma możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to może zapisac się na warsztat pisząc na adres e-mail: cpkgdansk@gmail.com, dzwoniąc pod numer tel. 58 341 79 15, lub zapisując się osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach otwarcia oddziału (od poniedziałku do czwartku od godz 10:00 do 18:00 i w piątki od godz. 10:00 do 15:00).

O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zgłoszenia czekamy do 16 maja 2018 r., do końca dnia.

Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztat. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową - w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają najpóźniej do dnia 17 maja 2018 roku.


Prowadząca warsztat:

Radca prawny Izabela Duczyńska - magister prawa, ukończone studia podyplomowe z prawa medycznego. Radca prawny od 2011 roku (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku), posiadająca własną kancelarię, specjalizująca się m.in w prowadzeniu procesów z prawa rodzinnego i opiekuńczego, wolontariuszka współpracująca z Centrum Praw Kobiet (od 2012 roku) i innymi organizacjami pozarządowymi, prowadząca szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki przeciwdziałania przemocy, udzielająca porad prawnych pokrzywdzonym przestępstwom w ramach programu Fundusz Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej, współpracująca z Komisją ds. kontaktu z samorządami, organizacjami pozarządowymi i praw człowieka Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Pytania organizacyjne można kierować do biura Centrum Praw Kobiet w Gdańsku na adres: cpkgdansk@gmail.com lub dzwoniąc pod numer: 58 341 79 15.

Organizatorzy: Fundacja Centrum Praw Kobiet - Oddział Gdańsk. Warsztat odbywa się w ramach projektu "Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek". Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

CPK zaprasza również na inne wydarzenia odbywające się w ramach projektu Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek:

Warsztat “Prawa osób doświadczających przemocy seksualnej”, 26 maja (sobota), godz. 10:00-14:30, CPK Gdańsk (sala konferencyjna), prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.

Spotkanie “Jak Rzecznik Praw Obywatelskich może pomóc w przypadku naruszeń praw kobiet pokrzywdzonych w związku z różnymi formami przemocy czy dyskryminacji. Spotkanie z dr. Sylwią Spurek - Zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich", 6 czerwca (środa), godz. 17:30-20:00, CPK Gdańsk (sala konferencyjna), prowadzenie dr Sylwia Spurek.

Warsztat “Dyskryminacja kobiet w różnych sferach życia publicznego i prawne mechanizmy obrony przed dyskryminacją”, 9 czerwca (sobota), godz. 10:00-14:30, CPK Gdańsk (sala konferencyjna), prowadzenie: Katarzyna Bogatko, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.

Warsztat “Prawa osób doświadczających cyberprzemocy i przemocy werbalnej (mowy nienawiści)”, 15 czerwca (piątek), godz. 17:00-19:00, CPK Gdańsk (sala konferencyjna), prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.

Warsztat “Prawa osób doświadczających przemocy ekonomicznej”, 23 czerwca (sobota), godz. 10:00-14:30, CPK Gdańsk (sala konferencyjna), prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.

Warsztat “Prawa osób doświadczających przemocy w rodzinie”, 30 czerwca (sobota), godz. 10:00-14:30, CPK Gdańsk (sala konferencyjna), prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.

 

oprac. SŁwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl