• Start
  • Wiadomości
  • Centrum Hewelianum. Za cenę 2 biletów można wchodzić bez limitów - ale tylko gdańszczanie

Centrum Hewelianum. Za cenę 2 biletów można wchodzić bez limitów - ale tylko gdańszczanie

Centrum Hewelianum wprowadza “Kartę Gdańskiego Odkrywcy”, dzięki której za cenę dwóch biletów wstępu można zapewnić sobie nielimitowaną ilość wejść na wystawy Hewelianum przez dwanaście miesięcy. 1 grudnia ruszyła sprzedaż karty - uwaga! - tylko dla gdańszczan.
01.12.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Karta normalna kosztuje 30, a ulgowa 20 zł i uprawnia właściciela do nielimitowanej liczby wejść przez 12 miesięcy na interaktywne wystawy gdańskiego centrum nauki - „Dookoła Świata”, „Z energią!”, „Łamigłówka”, „Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią”. Posiadacze kart mają w pakiecie jeszcze jeden przywilej - mają pierwszeństwo odbioru biletów na wystawy, czyli nie muszą czekać w kolejce.

Jak zdobyć “Kartę Gdańskiego Odkrywcy”?

By ją nabyć należy wypełnić dedykowany wniosek, który dostępny jest w recepcji Centrum Hewelianum lub na jego stronie internetowej. Z wypełnionym wnioskiem należy zgłosić się do recepcji Centrum Hewelianum (budynek Koszar Schronowych), przy głównym placu fortu. Po złożeniu wniosku kartę można zakupić od razu. Warto pamiętać, że przy zakupie trzeba mieć przy sobie jakikolwiek dokument potwierdzający zamieszkanie w Gdańsku, ponieważ oferta przeznaczona jest wyłącznie dla mieszkańców naszego miasta.

Skąd taki pomysł?

- Gdańsk oferuje niezwykle dużo do odkrycia, a na tle innych atrakcji Centrum Hewelianum jest jedną z bardziej unikatowych, nie tylko w skali miasta, ale też kraju - wyjaśnia Przemysław Guzow, dyrektor Centrum Hewelianum. - Drugiego takiego centrum nauki w obiektach zabytkowych i do tego na terenie parku o powierzchni ponad 20 hektarów nie ma w żadnym innym mieście. Chcielibyśmy więc, by Centrum było odwiedzane nie tylko przez gości i turystów, ale także przez gdańszczan, by stało się miejscem, które wpisuje się w tradycję wspólnego, rodzinnego spędzania czasu w naszym mieście.

Zwiedzanie z Kartą - od czego zacząć?

Zacząć można np. od obejrzenia wystawy „Dookoła Świata”. Na trasie podróży m.in.: wyprawa do wnętrza ziemi, tworzenie własnych gór w Azji, afrykańskie safari czy wizyta w igloo na biegunie. Propozycji przeróżnych eksperymentów i wrażeń na tej wystawie jest kilkadziesiąt.

Wystawa “Łamigłówka” przygotowana została z myślą o wielbicielach zagadek matematycznych. Można tu zobaczyć np. jak wygląda milion, a jak miliard ziarenek piasku i napisać dowolne słowo z wykorzystaniem lustrzanego odbicia.

Z kolei trzecia wystawa - „Zabawy z Historią” zaskakuje zderzeniem przeszłości z technologicznymi nowinkami. Choć armata oraz moździerz są wirtualne, to trzeba je precyzyjnie załadować, aby działo mogło wystrzelić.

Ostatnią wystawą stałą jest zabawa „Z energią!”, gdzie jedno piętro poświęcone jest eksperymentom z prawami fizyki (na przykład w symulatorze jazdy samochodem), a na drugim poziomie poznać można tajemnice odzyskiwania energii.

TV

Uniwersytet WSB Merito ma nowy kampus