PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Cebulki kwiatów ozdobnych - bezpłatnie dla gdańszczan

Cebulki kwiatów ozdobnych - bezpłatnie dla gdańszczan
„Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe” - to projekt edukacyjny Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podczas którego urzędnicy przekażą bezpłatnie mieszkańcom blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Cebulki będą wydawane w środę, 12 października, od godziny 10.00 do rozdania wszystkich opakowań (najpóźniej do godziny 19.00) na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kartuskiej 5. 

Przekazywanie cebulek do nasadzeń jesiennych ma na celu inspirowanie mieszkańców Gdańska do ukwiecania najbliższego otoczenia miejsc zamieszkiwania – parapetów okiennych, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych.

W tym roku zakupiono cebulki 20 odmian tulipanów i krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. Zestawy cebulek tulipanów i narcyzów (po 5-7 szt.), krokusów (po 10 szt.) zapakowane są w torebki zaopatrzone w informacje o roślinie, zalecenia dotyczące uprawy oraz informację o samym projekcie. Każda osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie po 3 opakowania wybranych przez siebie cebulek.

Wydział Środowiska gdańskiego magistratu przygotował łącznie 4300 sztuk opakowań cebulek kwiatów ozdobnych, które zostaną rozdane nieodpłatnie wśród mieszkańców naszego miasta.
 

Wykonanie oznakowań woreczków z cebulkami oraz ich dystrybucja zostały powierzone podopiecznym gdańskiej Fundacji „Sprawni Inaczej”.

Bezpłatne przekazywanie mieszkańcom cebulek kwiatowych odbędzie się po raz drugi. Po raz pierwszy miało miejsce w ubiegłym roku. Jest to kontynuacja projektu rozdawania mieszkańcom nasion kwiatów, czyli akcji „Posiej nas”, w ramach której od 2008 roku mieszkańcom rozdano blisko 100 000 nasion kwiatów ozdobnych - maciejek, słoneczników i innych! Dariusz WołodźkoUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowydariusz.wolodzko@gdansk.gda.pl
Dariusz Wołodźko - najnowsze
Dariusz WołodźkoUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowydariusz.wolodzko@gdansk.gda.pl
Dariusz Wołodźko - najnowsze