PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Cappella Gedanensis zagrała dla gdańszczan najpiękniejsze polskie kolędy
Cappella Gedanensis zagrała dla gdańszczan najpiękniejsze polskie kolędy
W Sali Herbowej Nowego Ratusza w Gdańsku, 16 grudnia 2018 r., tradycyjne polskie kolędy wykonała Cappella Gedanensis. Zespołem dyrygował Rafała Kłoczko. Nagrany koncert zostanie wyemitowany 24 grudnia 2018 r. w Programie Pierwszym Polskiego Radia.
Cappella Gedanesis pod batutą Rafała Kłoczki wykonała w niedzielę, 16 grudnia 2018 r., ko.edy polskie. Zebrana publiczność śpiewała pieśni wraz z zespołem
Cappella Gedanesis, pod batutą Rafała Kłoczki, wykonała w niedzielę, 16 grudnia 2018 r., ko.edy polskie. Zebrana publiczność śpiewała pieśni wraz z zespołem
Grzegorz Mehring/gdansk.plKoncert gdańskiego zespołu, który kontynuuje tradycje XVI- wiecznej Kapeli Rajców Miejskich, zgromadził tak liczną publiczność, że nie wszystkim zainteresowanym udało się wejść do środka Sali Herbowej. Część przysłuchiwała się kolędom stojąc na zewnątrz sali.

Tradycyjne i tradycyjnie zaaranżowane bożonarodzeniowe pieśni przybyli gdańszczanie śpiewali razem z muzykami, a po prawie dwugodzinnym koncercie zgotowali Cappelli Gedenensis tak gorące przyjęcie, że zespół bisował dwa razy.   

Koncert był nagrywany, więc komu nie udało się przyjść w niedzielę do ratusza na wspólne kolędowanie, będzie mógł wysłuchać koncertu w Wigilię, 24 grudnia 2018 roku, na falach radiowej Jedynki.


oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl