PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Cafe NGO. Gotowy jest pierwszy odcinek gdańskiego serialu

Cafe NGO. Gotowy jest pierwszy odcinek gdańskiego serialu
W Gdańsku realizowany jest serial Cafe NGO. Jak mówią twórcy – opowiada on o pasji pomagania. Powstał właśnie pierwszy odcinek, a występuje w nim m.in. muzyk Grzegorz Skawiński.

Serial Cafe NGO. Scena z udziałem Grzegorza Skawińskiego
Serial Cafe NGO. Scena z udziałem Grzegorza Skawińskiego
źródło: mat. producenta

Realizowany w Gdańsku fabularny serial internetowy Cafe NGO to wspólna produkcja Multistudio.tv i UP Foundation Fundacji Inicjowania Rozwoju. Na jego pomysł wpadł Paweł Mariusz Piotrowski, którego zainspirowała działalność Moniki Hinc z UP Foundation. Gdy projekt ruszył Monika przystąpiła do współpracy.

- To jest serial o pasji pomagania. W pierwszym odcinku promujemy Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Pokazujemy autentycznych ludzi i sprawy, ale jest to wplecione w fabułę serialu, która z kolei jest wymyślona – mówi Paweł Piotrowski.

                                                                                          Zobacz rozmowę z twórcą serialu:

W serialu Cafe NGO mają pojawiać się znane osoby zaangażowane w niesienie pomocy. W pierwszym odcinku jest to muzyk Grzegorz Skawiński. Autorzy serialu zdjęcia realizują w Gdańsku, a znane i rozpoznawalne miejskie plenery są naturalnym tłem akcji. Odcinki będą rozpowszechniane za pośrednictwem serwisu Youtube.com. Pierwszy odcinek serialu Cafe NGO powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób.

- Pilotażowy odcinek udało się zrobić za 0 zł. Natomiast przy kolejnych odcinkach szukać będziemy finansowania. Będzie szeroka akcja crowdfundingowa. Zapraszamy też do współpracy firmy, które chciałby poprzez to pokazać swoje strategie w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – dodaje Piotrowski.

                                                                                                        Zobacz pierwszy odcinek serialu:

Scenarzystą i reżyserem serialu jest Paweł Mariusz Piotrowski, on też robi zdjęcia, dźwięk realizuje Tomasz Leśniewski, a muzykę skomponował Marcin Korpas. Od strony produkcyjnej nad przedsięwzięciem czuwa Natalia Siuda – Piotrowska.

Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze
Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze