Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Były wspólne zdjęcia, autografy, zabawa i mecz. Siatkarze Trefla podziękowali kibicom

W sobotę, 5 maja, w Ergo Arenie rozegrali ostatni mecz sezonu 2017/18. Wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1, pieczętując zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski. W poniedziałek, 7 maja, w sali treningowej gdańsko-sopockiej hali spotkali się z kibicami.

Były wspólne zdjęcia, autografy, zabawa i mecz. Siatkarze Trefla podziękowali kibicom
A
A
data publikacji: 07 maja 2018 r.
Selfie musi być. Artur Szalpuk, piękne kobiety i zdjęcie telefonem
Selfie musi być. Artur Szalpuk, piękne kobiety i zdjęcie telefonem
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

To jeden z najlepszych sezonów Trefla w historii. Siatkarze z Gdańska w sezonie 2017/18 zdobyli Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski. Ciut lepiej było w sezonie 2014/15, gdy także sięgnęli po Puchar Polski a rozgrywki PlusLigi zakończyli na drugim miejscu. 

Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu nikt się nie spodziewał, że zespół, który w ostatniej chwili - po wycofaniu się głównego sponsora, po zbiórce pieniędzy wśród fanów - będzie wstanie zakończyć sezon zasadniczy na trzecim miejscu i zdobyć ostatecznie brązowy medal oraz Puchar Polski. Tak się stało! Brawa dla trenera Andrei Anastasiego i jego siatkarzy, którzy brylowali w całych rozgrywkach PlusLigi. 

Jest! Jest! Jest! Siatkarze Trefla Gdańsk mają brązowy medal mistrzostw Polski! 


Absolutnym objawieniem sezonu został Damian Schulz, który aż dziewięciokrotnie był wybierany MVP meczu (tyle samo co Mariusz Wlazły z PGE Skry Bełchatów) i był czwartym najlepiej punktującym zawodnikiem ligi (501 punktów)

Piotr Nowakowski był drugim blokującym rozgrywek (70). 

Artur Szalpuk był siedem razy wybierany najlepszym graczem meczu. 

O gdańskich siatkarzach nie zapomniał selekcjoner Vital Heynen, który do reprezentacji Polski powołał Schulza, Nowakowskiego, Szalpuka i Mateusza Mikę. 

Vital Heynen odkrył karty. Czterech gdańszczan w reprezentacji Polski 


W poniedziałek, 7 maja, o godz. 17:30 w sali treningowej Ergo Areny trener Anastasi i siatakrze Trefla spotkali się na tradycyjnym meczu z fanami. Trener i zawodnicy podziękowali za wsparcie na początku sezonu w akcji „doLEWamy do pełna” oraz za gorący doping podczas następnych meczów. Były wspólne zdjęcia, autografy, zabawa oraz mecz z udziałem fanów i zawodników. 


ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA TRENERA I SIATKARZY TREFLA Z FANAMI

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl