PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Być albo nie być, czyli Jakub Wawrzyniak i Jakub Ehrlich na deskach teatru
Być albo nie być, czyli Jakub Wawrzyniak i Jakub Ehrlich na deskach teatru
Hamlet i piłkarz. Z jednej strony aktor Teatru Miniatura Jakub Ehrlich, z drugiej obrońca Lechii Gdańsk Jakub Wawrzyniak. Obaj spotkali się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w strojach odpowiadających ich profesjom. Po co?

Jakub Wawrzyniak i Jakub Ehrlich
Jakub Wawrzyniak i Jakub Ehrlich
lechia.pl

Jakub Ehrlich w stroju z epoki z czaszką w dłoni wypowiada hamletowskie: - Być albo nie być. Oto jest pytanie.

Za chwilę obok niego staje Jakub Wawrzyniak w korkach, koszulce i spodenkach w biało-zielonych barwach z piłką w dłoni: - Jasne, że trzeba być.

Tak zaczyna się niespełna 90-sekundowy klip promujący dwa wydarzenia: mecz Lechii z Piastem Gliwice na Stadionie Energa Gdańsk oraz spektakl "Księżycowy chłopiec" w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

- Widowiska sportowe i teatralne mają podobną genezę. Dlatego bardzo spodobał nam się pomysł nakręcenia wspólnego spotu promocyjnego. Mamy nadzieję, że zachęci on fanów Lechii do odwiedzenia teatru, a teatromanów do przyjścia na mecz na stadionie - mówi Natalia Wiercińska, kierownik działu marketingu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

- Staramy się rozszerzać horyzonty i kojarzyć markę Lechii Gdańsk nie tylko z futbolem. Stąd pomysł kooperacji z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Mamy nadzieję, że klip będzie się podobał. Możemy też się cieszyć, że Jakub Wawrzyniak nie tylko dobrze gra w piłkę, ale zdradził też talent aktorski - dodaje Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy gdańskiej Lechii. 


Klip jest zaproszeniem na dwa spektakle:

  • pierwszy sportowy w niedzielę, 23 października, na Stadionie Energa Gdańsk, gdzie piłkarze Lechii w meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy zmierzą się z Piastem Gliwice
  • drugi teatralny na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, gdzie w weekend 29-30 października obejrzeć będzie można sztukę „Księżycowy chłopiec”, na podstawie powieści Raymonda Queneau.  


ZOBACZ KLIP PROMUJĄCY MECZ LECHII I SPEKTAKL TEATRALNY


W produkcji udział wzięli Jakub Wawrzyniak - obrońca Lechii Gdańsk oraz Jakub Ehrlich - aktor filmowy i teatralny, na co dzień występujący w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Klip został zrealizowany przez operatorów Lechia TV - Andrzeja Wiśniewskiego i Patryka Zaputowicza.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl