PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
"Bursztynowy stadion" zatrzymany w kadrze - album jakiego jeszcze nie było
"Bursztynowy stadion" zatrzymany w kadrze - album jakiego jeszcze nie było
To gratka dla miłośników stadionu w Letnicy, wielkich wydarzeń sportowych i kulturalnych. Ale także dobrej fotografii i Gdańska. Na rynek trafił album ze zdjęciami pomorskich fotoreporterów, którzy uwiecznili najciekawsze wydarzenia dziejące się na „bursztynowym stadionie”.

Stadion Energa Gdańsk wieczorową porą
Stadion Energa Gdańsk wieczorową porą
fot. Mateusz Ochocki/KFP

Stadion w Letnicy powstał specjalnie na piłkarskie Euro 2012, organizowane w Polsce i na Ukrainie. Podczas tego turnieju mecze rozgrywały tutaj reprezentacje Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Irlandii. Potem grali tu Polacy z Niemcami, Urugwajem i Holandią. Grała Lechia z Barceloną i Juventusem Turyn. Odbywały się koncerty światowych gwiazd muzyki: Justina Timberlake'a, Jennifer Lopez, Avicii.

Album „Bursztynowy stadion” przedstawia 100 kadrów z dopiero 5-letniej historii gdańskiego obiektu (na początku PGE Arena, od roku Stadion Energa Gdańsk), słusznie uważanego za jeden z najpiękniejszych w Europie. Jakie zdjęcia zobaczymy?

- Ten album to fotograficzna historia gdańskiego stadionu, pierwsze zdjęcie to jeszcze ogródki działkowe, potem na prawie 100 fotografiach wydarzenia, które miały tutaj miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat - zdradza Maciej Kosycarz, fotograf i wydawca albumu. - Oczywiście najwięcej zdjęć dotyczy piłki nożnej. Jest atmosfera Euro 2012, mecze reprezentacji z udziałem Roberta Lewandowskiego czy Kuby Błaszczykowskiego, mecze ligowe Lechii Gdańsk i słynny gol Jarosława Bieniuka strzelony Barcelonie. Są koncerty, wyścigi, biegi, rolki, gwiazdy, czyli to wszystko, co działo się na gdańskim stadionie. 


ZOBACZ NIEKTÓRE ZDJĘCIA, KTÓRE ZNALAZŁY SIĘ W ALBUMIE


Autorami zdjęć uwiecznionych w albumie są m.in. Mateusz Ochocki, Krzysztof Mystkowski, Marcin Łabędzki, Kacper Kowalski, Maciej Kosycarz i nasz redakcyjny kolega Jerzy Pinkas.

Album "Bursztynowy stadion" ma format 200x285 mm, papier kredowy, twarda oprawa, objętość 64 strony. Cena w promocji 35,00 zł.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl