Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bursztynowe Gody. W Światowym Dniu Bursztynu 169 gdańskich par świętowało 44. rocznicę ślubu

Bursztynowe Gody to 44. rocznica zawarcia małżeństwa. Uroczystość, która odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Światowym Dniu Bursztynu, zgromadziła 169 gdańskich par. Dla seniorów zaśpiewała Irena Santor.

Bursztynowe Gody. W Światowym Dniu Bursztynu 169 gdańskich par świętowało 44. rocznicę ślubu
A
A
data publikacji: 29 czerwca 2018 r.
Bursztynowe Gody świętowało na Ołowiance 16 par
Bursztynowe Gody świętowało na Ołowiance 169 par
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Uroczyste świętowanie bursztynowej rocznicy ślubu odbywa się w naszym mieście od dwóch lat, od kiedy to w 2016 roku Światowa Rada Bursztynu zaproponowała połączenie dwóch okazji - Światowego Dnia Bursztynu i 44. rocznicy zawarcia małżeństwa.

W Gdańsku, w światowej Stolicy Bursztynu, Bursztynowe Gody świętowało rok temu 150 par. W tym roku do urzędu zgłosiło się już 169 małżeństw.

- Mamy nadzieję, że za rok pobijemy ten wynik. Zapraszamy pary z 44. letnim stażem do udziału w kolejnych edycjach bursztynowego święta - mówi Robert Pytlos, koordynator Prezydenta Miasta Gdańska ds. bursztynu.

Podczas tegorocznych obchodów Bursztynowych Godów prezydent Gdańska uhonorował medalami i statuetkami Bursztynowych Dźwigów ludzi szczególnie zasłużonych dla Gdańska. Tytuł Honorowego Ambasadora Bursztynu otrzymała Irena Santor w podziękowaniu za promocję bursztynu bałtyckiego.

- Bursztyn bałtycki to szlachetna żywica powstała co najmniej 40 milionów lat temu, której od wieków ludzie przypisują właściwości magiczne i lecznicze - mówi Robert Pytlos. - Nazywany Złotem Północy i skarbem Gdańska ma specyficzny zapach i jest źródłem energii. Mamy nadzieję, że upominek, jaki tego dnia otrzymują bursztynowe pary jest dla nich magicznym amuletem na długie i szczęśliwe kolejne lata małżeństwa oraz następne rocznice: złotą, diamentową i brylantową.

Uroczystość odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl