Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Budżet Obywatelski - podsumowania i plany. Wideoczat, wtorek 12.30

Zapraszamy na nasz wideoczat Wszystkie Strony Miasta, który w całości poświęcimy Gdańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Gośćmi programu będą Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej UM w Gdańsku i Sylwia Betlej również z Referatu Komunikacji Społecznej. Początek emisji g.12.30 na portalu gdansk.pl.

Budżet Obywatelski - podsumowania i plany. Wideoczat, wtorek 12.30
A
A
data publikacji: 29 października 2018 r.
znaczek BO


Trudno już chyba sobie wyobrazić funkcjonowanie samorządu bez budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy chętnie tworzą projekty, a potem głosują, które wybrać do realizacji. W tegorocznej edycji Gdańskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji było prawie 20 mln złotych. To mieszkańcy głosując we wrześniu, decydowali, jak te środki zostaną zagospodarowane. Wybrano 82 projekty, w tym 9 ogólnomiejskich, które będą realizowane w latach 2019 i 2020. W tym roku w głosowaniu wzięło udział ponad 48 tys. osób.

W programie Wszystkie Strony Miasta podsumujemy tegoroczną edycję, ale nie tylko. Zachęcimy mieszkańców, żeby dokonać aktywnej oceny tegorocznego budżet. Można i warto to zrobić, biorąc udział w ankiecie. Do końca października 2018 roku na stronie gdansk.pl dostępna jest ankieta dotycząca szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Można m.in. podzielić się swoimi uwagami na temat przebiegu każdego z etapów konsultacji. Można też umieścić swoje sugestie, spostrzeżenia czy propozycje.

Będzie też okazja, aby opowiedzieć, jak wyglądają przygotowania do Budżetu Obywatelskiego 2019.


Zaproszenie do naszego studia przyjęli zajmujący się w Gdańsku Budżetem Obywatelskim Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej i Sylwia Betlej również z Referatu Komunikacji Społecznej UM  w Gdańsku. Emisja na żywo 30 października (wtorek) o godz. 12.30. Zapraszamy.

-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl