PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Budżet Obywatelski 2020. Ostatnie godziny, by poprzeć gdańskie projekty GŁOSUJ, NIE ZWLEKAJ

Budżet Obywatelski 2020. Ostatnie godziny, by poprzeć gdańskie projekty GŁOSUJ, NIE ZWLEKAJ
Najłatwiej zagłosować z domu, z komputera - przez stronę gdansk.pl. Można też w mieście, z konsultantem. Co ważne: w tym roku nie ma limitu wieku, głosować więc mogą wszyscy mieszkańcy Gdańska, w tym dzieci z pomocą rodziców. Nie warto z tym dłużej zwlekać: czas jest tylko do poniedziałku, 23 września (włącznie), do godz. 23.59.
Kto nie jest zdecydowany lub nie ma możliwości, by zagłosować na wybrane projekty przez stronę www.gdansk.pl, może skorzystać z pomocy konsultantów w specjalnych strefach BO
Kto nie jest zdecydowany lub nie ma możliwości, by zagłosować na wybrane projekty przez stronę www.gdansk.pl, może skorzystać z pomocy konsultantów w specjalnych strefach BO
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Do niedzieli wieczór zagłosowało prawie 37 tys. gdańszczanek i gdańszczan.

Oddanie głosu zajmuje kilka minut. Wystarczy przygotować swój numer PESEL oraz mieć przy sobie telefon komórkowy, na który system automatycznie prześle SMS-em specjalny kod, umożliwiający głosowanie (po wejściu w zakładkę BO 2020).

Głos można oddać poprzez stronę www.gdansk.pl - w prawym górnym rogu znajduje się specjalna zakładka BO. Można też kliknąć w TUTAJ.

Tegoroczne głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2020 rozpoczęło się 9 września. Choć doświadczenie poprzednich edycji pokazuje, że mieszkańcy najczęściej aktywizują się w tej kwestii na ostatnią chwilę, my zachęcamy do tego, by jeszcze dziś przejrzeć zgłoszone projekty, zapoznać się z nimi i zagłosować. Wybór jest spory, ponieważ pod głosowanie poddanych zostało aż 331 propozycji, które pozytywnie przeszły weryfikację prowadzoną przez pracowników gdańskiego magistratu i miejskie spółki.

Przygotowania do przyszłorocznej, siódmej edycji BO, związane są z kilkoma istotnymi zmianami. Jedną z nich jest zniesienie granicy wieku. Oznacza to, że oddać swój głos mogą i kilkumiesięczne maluszki, nastolatki, ale też osoby w średnim wieku i seniorzy. Każdy, bez wyjątku. Warunkiem musi być zamieszkanie w Gdańsku bądź płacenie podatków w naszym mieście - muszą to być osoby zameldowane w naszym mieście bądź ci, którzy znajdują się w spisie wyborców. Prawo do głosowania przysługuje też wszystkim posiadaczom Karty Mieszkańca - jest bowiem grupa osób, która nie posiada meldunku w Gdańsku, ale tutaj rozlicza się z podatków.

135110

 

Zagłosuj z pomocą konsultanta

Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do internetu, bądź nie potrafią z niego korzystać, na terenie Gdańska zorganizowano miejsca, w których mieszkańcy mogą zagłosować z pomocą konsultanta. Dostępny jest tam komputer/tablet oraz internet. By aktywować proces głosowania wymagany jest: numer PESEL (plus Karta Mieszkańca w przypadku braku zameldowania lub wpisu do rejestru wyborców), imię, nazwisko oraz wskazanie dzielnicy zamieszkania. Nie ma konieczności aktywowania konta za pośrednictwem maila lub sms.

Punkty konsultacyjne znajdują się w:

  • ZOM Nr 1, ul. Partyzantów 74

  • ZOM Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12

  • ZOM Nr 4, ul. Wilanowska 2

Godziny otwarcia punktów:

poniedziałek, wtorek, czwartek - 8.00 - 16.00

środa - 8.00 - 17.00

piątek - 8.00 - 15.00

 

Z konsultantem - także w bibliotekach

W Bibliotece Głównej przy Targu Rakowym 5/6 oraz w filiach biblioteki (z wyjątkiem: Filii Nr 46 przy ul. E.Hoene 6, Biblioteki Brzeźno przy ul. Dworskiej 27 oraz Filii Naukowej przy ul. Obrońców Wybrzeża 2) głosować można samodzielnie lub za pomocą konsultantów, którymi są pracownicy bibliotek.

Głosować można w godzinach pracy poszczególnych flilii.

Dokładne lokalizacje oraz godziny otwarcia można sprawdzić na  stronie: http://www.wbpg.org.pl/filie.

 

Można też zagłosować w Radzie Dzielnicy

W wielu siedzibach Rad Dzielnic w godzinach dyżurów radnych lub w dodatkowym czasie radni pomagają mieszkańcom w głosowaniu. Tutaj znajdziecie listę dyżurów wraz z godzinami: Siedziby Rad Dzielnic

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze