PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Wyspa Sobieszewska?

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Wyspa Sobieszewska?
Trwa drugi tydzień głosowania na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w dzielnicy Wyspa Sobieszewska? Sprawdźcie!

Na Wyspie Sobieszewskiej proponują zagospodarowanie nabrzeży Martwej Wisły w ramach Budżetu Obywatelskiego
Na Wyspie Sobieszewskiej proponują zagospodarowanie nabrzeży Martwej Wisły w ramach Budżetu Obywatelskiego
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

"Vistula - zagospodarowanie nabrzeża Martwej Wisły wzdłuż Wyspy Sobieszewskiej": Zagospodarowanie nabrzeża Martwej Wisły od mostu do ul. Kolonijnej, jako I-szy etap rewitalizacji przestrzeni publicznej w miejscu Parku Zdrojowego. Aktualnie obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje utworzenie przestrzeni publicznej od nabrzeża Martwej Wisły poprzez tereny byłego Parku Zdrojowego, do działek położonych po obydwu stronach ul. Radosnej. Założenia planu nawiązują do sposobu wykorzystania tych terenów z przełomu XIX i XX w. W tym czasie nabrzeże było wyjątkowo urokliwym traktem spacerowym i miejscem wypoczynku wraz z przystaniami dla statków pasażerskich, żeglarzy i kajakarzy. Z racji ograniczonych środków projekt zakłada rewitalizację obszaru w kilku etapach. Na początku planowana jest budowa ciągu spacerowego, ustawienie lamp, ławek i koszy. Nowy trakt poprawi wizerunek Wyspy, stanie się miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów, a przede wszystkim wyprowadzi ruch pieszy z przelotowej ul. Turystycznej w kierunku ośrodka zdrowia.

Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej o gdańskim Budżecie Obywatelskim przeczytasz tutaj

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl