PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Suchanino?

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Suchanino?
Trwa drugi tydzień głosowania na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w dzielnicy Suchanino? Sprawdźcie!

Mieszkańcy Suchanina proponują w ramach Budżetu Obywatelskiego budowę nowego placu zabaw przy ul. Kamieńskiego

"Gabloty informacyjne dla mieszkańców": Projekt zakłada zakup wraz z montażem czterech gablot informacyjnych dla mieszkańców Suchanina. Gabloty byłyby dwudzielne. Jedna strona służyłaby dla oficjalnych informacji Rady Dzielnicy Suchanino oraz Spółdzielni Mieszkaniowej, natomiast druga część byłaby ogólnodostępna dla mieszkańców. Gabloty stanęłyby w kluczowych miejscach dzielnicy: w okolicy "Cygańskiej Góry", pas zieleni pomiędzy ul. Otwartą a przystankiem autobusowym "Suchanino", przy skrzyżowaniu ulic Otwarta z Kurpińskiego, w okolicach starego ryneczku (nowa inwestycja handlowa przy ulicy Noskowskiego). Gabloty miałyby na celu informowanie mieszkańców o bieżących wydarzeniach i inicjatywach oraz przekazywanie istotnych informacji. Mieszkańcy będą mogli zamieszczać ogłoszenia własne (np. o zaginięciu psa czy zagubieniu portfela lub kluczy, drobne ogłoszenia sprzedaży czy oferty pracy). Projekt jest skierowany do wszystkich mieszkańców dzielnicy, jest szczególnie atrakcyjny dla osób starszych i bez dostępu do internetu.

"Ochrona ciągów pieszych przy skrzyżowaniu ulic Z. Noskowskiego i N. Paganiniego": Celem realizacji projektu jest montażu słupków wygrodzeniowych w sąsiedztwie przystanku autobusowym "Wagnera".
W chwili obecnej auta zastawiają wąskie chodniki przy skrzyżowaniu ulic Z. Noskowskiego
i N. Paganiniego utrudniając mieszkańcom dotarcie do przedszkola nr 21, gimnazjum
(od września szkoła podstawowa), przystanków komunikacji miejskiej i obiektów handlowych. Szczelnie obstawione samochodami przejścia dla pieszych (strefa zamieszkania) powoduje brak widoczności dzieci i osób niskich chcących przejść przez jezdnię. Po realizacji projektu mieszkańcy odzyskają przestrzeń publiczną, umożliwi to normalne korzystanie z chodników. Wzrośnie widoczność pieszych w bardzo uczęszczanym miejscu co poprawi bezpieczeństwo.

"Budowa nowego placu zabaw dla dzieci z elementami sportowymi przy ulicy Kamieńskiego w Gdańsku": Budowa nowego placu zabaw dla dzieci z elementami sportowymi przyczyni się : do zapewnienia bezpieczniej i komfortowej zabawy dzieciom, integracji środowiska lokalnego i podniesienia standardów jakości zabaw na świeżym powietrzu, dostarczenia bodźców do prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci. Lokalizacja: przy ul. Macieja Kamieńskiego obok skate parku na polanie, na której w przeszłości stał już plac zabaw dla dzieci.

"Siłownia do treningu ulicznego i kalisteniki - "zbuduj sobie" ciało Boga/Bogini": W dobie popularyzacji standardowych i nieco ograniczonych siłowni pod chmurką proponowana tu siłownia do treningu ulicznego dedykowana jest nieco sprawniejszym fizycznie i siłowo osobom, którą są w stanie ćwiczyć z wagą swojego ciała. Proponowaną lokalizacją jest dowolne, możliwe miejsce przy Orliku oraz Skateparku, w którym istnieje faktyczna koncentracja sportowych aktywności mieszkańców Suchanina, a realizacja tego projektu przyczyni się do większego uatrakcyjnienia i zróżnicowania aktywności fizycznych mieszkańców. Zaś wszelakie formy ruchu fizycznego sprzyjają lepszemu samopoczuciu, wyglądowi i stanowią profilaktykę wielu chorób.
Siłownia do treningu ulicznego dedykowana jest osobom, które oczekują czegoś więcej. Lista ćwiczeń, które można wykonać na plenerowej siłowni, jest naprawdę długa i zróżnicowana. Trening kalisteniczny jest bezpieczny. Źle dobrany trening na siłowni może przynieść więcej szkody niż pożytku. Lokalizacja: Suchanino, ulica Kamieńskiego/Paganiniego.

Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej o gdańskim Budżecie Obywatelskim przeczytasz tutaj. 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl