• Start
  • Wiadomości
  • Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Stogi?

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Stogi?

Mija pierwszy tydzień głosowania na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w dzielnicy Stogi? Sprawdźcie!
23.09.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jednym z pomysłów do Budżetu Obywatelskiego na Stogach jest rewitalizacja placu przy ul. Stryjewskiego

"Rewitalizacja placu przy ul. Stryjewskiego 13": Miejsce to zdecydowanie jest wizytówką Stogów, a przypomina księżycowy krajobraz. Przy ul. Stryjewskiego 13 jest przystanek autobusowy i pierwsze co rzuca się w oczy to zaniedbany plac. W sezonie letnim plażę na Stogach odwiedzają setki turystów nie tylko z Polski i widok ten zaraz na wjeździe może zniechęcić wielu. Poprzez realizację tego projektu zdecydowanie poprawi się wizerunek dzielnicy, jak również ułatwi mieszkańcom codzienne korzystanie z infrastruktury osiedla. Powierzchnia placu to około 500 mkw. Niezbędna jest inwestycja w postaci: wyłożenia placu płytami ażurowymi oraz utworzenia terenów zieleni, które mogą odebrać wodę opadową z nawierzchni utwardzonych. W projekcie przewidziane jest zachowanie drogi dojazdowej do posesji.

"2 w 1 przy ulicy Szpaki": Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dla dzieci, osób korzystających z siłowni ogólnodostępnej znajdującej się w budynku przedszkola nr 58 oraz okolicznych mieszkańców.
1. Dzieci bawiące się w ogrodzie przedszkolnym chętnie pojeździłyby na rowerach, hulajnogach czy rolkach, ale niestety "chodniki" wykonane z betonu są tak popękane, że grożą kalectwem dla dzieci i nie tylko – chodnik z kostki polbruk lub kostka gumowa
2. Pomimo ogrodzenia terenu placu zabaw dzieci często wybiegają bezpośrednio na ulicę – montaż barierek za ogrodzeniem przedszkola. Zdarzało się również, że parkujące tuż przy furtce samochody zasłaniały pole widzenia i przejeżdżający kierowcy oraz piesi nie mieli kontaktu wzrokowego.

"Kompleksowy projekt budowy wybiegów dla psów z atrakcjami": W ramach projektu powstanie wybieg dla psów w dzielnicy Stogi. Wybieg będzie posiadał kosz na śmieci, ławki oraz elementy do zabaw z psami takie jak podesty, słupki do slalomów, tunele, labirynty, strefa do aportowania, obręcze do skakania i wiele innych atrakcji. Wybieg będzie usytuowany przy ul. Tamka.

"Pusty Staw Stogi - sport, rekreacja, wypoczynek": Fontanna z kolorowym podświetleniem ze zmiennymi dyszami do zmiany strumieni wodnych (doznania wizualne dla spacerowiczów i napowietrzenie akwenu wodnego dla fauny i flory jeziora). Powierzchniowe oczyszczenie stawu oraz badanie wody na odpady toksyczne i inne.

"Budowa kompleksowego parku do street workout'u i gimnastyki": W ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie miejsce do ćwiczeń ogólnorozwojowych, tzw. street workout'u. W skład takiego parku wchodzą: drążki, poręcze, drabinki, lina do podciągania, bramka z kółkami gimnastycznymi, ławeczka skośna oraz ławki i śmietniki. Jest to alternatywa dla młodzieży, która może spędzać wolny czas aktywnie, na świeżym powietrzu, rozwijając swoją tężyznę oraz rozładowywać emocje w okresie dorastania.

"Kuźnia Talentów - warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży": Celem I edycji projektu jest: rozwijanie talentów i zainteresowań dzieci oraz młodzieży, nauka prawidłowego gospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży, zapobieganie i profilaktyka przeciwko rozwojowi alkoholizmu i paleniu papierosów wśród młodzieży i dzieci, rozbudzanie współpracy i prawidłowych relacji w grupie rówieśniczej, uczestnictwo i organizowanie imprez kulturalnych, muzycznych, współpraca z placówkami oświatowo-edukacyjnymi (SP nr 11 w Gdańsku ul. Stryjewskiego, Gimnazjum nr 11 ul. Kłosowa 3 oraz Biblioteka Społeczna "Przyjazne Pomorze" ul. Hoża 14 w Gdańsku). Przewiduje się, że zajęcia odbywać się w będą dwa razy w tygodniu po 3 godziny, w placówkach oświatowych, w zależności od potrzeb. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli i wolontariuszy. Uczestnictwo w warsztatach będzie bezpłatne. W celu uatrakcyjnienia zajęć postaramy się znaleźć sponsorów w sektorze prywatnym i publicznym.

Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej o gdańskim Budżecie Obywatelskim znajdziecie tutaj.

TV

Światowa stolica bursztynu