Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Matarnia. Mieszkańcy postawili na aktywne spędzanie wolnego czasu

W tej dzielnicy wybierać można było spośród czterech projektów. Najwięcej głosów, w trakcie głosowania na Budżet Obywatelski 2018, otrzymał ten dotyczący uatrakcyjnienia już istniejącego boiska i placu zabaw, które powstały także w ramach BO, we wcześniejszej edycji. Co zakłada zwycięski projekt?

Matarnia. Mieszkańcy postawili na aktywne spędzanie wolnego czasu
A
A
data publikacji: 19 października 2017 r.

Przy ul. Podchorążych spędzanie czasu wolnego będzie jeszcze atrakcyjniejsze
Przy ul. Podchorążych spędzanie czasu wolnego będzie jeszcze atrakcyjniejsze
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Jego pełna nazwa to: "Aktywna Matarnia – rozbudowa istniejącej infrastruktury sportowej przy ul. Podchorążych i ul. Elewów". Zaproponowano, by w jego ramach zamontować kosz do gry w koszykówkę z ogrodzeniem, piłkochwyt za bramką, nowe siatki do bramek, stół do gry w piłkarzyki, stojak na rowery, słupki blokujące wjazd samochodom oraz rewitalizację osiedlowej górki. Oddano na niego 2791 głosów.

- U nas przez lata nie było takiego miejsca rekreacji. Dwa lata temu udało nam się wygrać w Budżecie Obywatelskim i mieszkańcy zobaczyli tego efekty. Dlatego, myślę, tak dużo osób się w to teraz zaangażowało i nabrało ochoty na więcej – uważa Magdalena Solarczyk – Bączek, wnioskodawczyni zwycięskiego projektu. - Z tego miejsca korzysta bardzo dużo dzieci, z którymi przychodzą i mamy i babcie i opiekunki. Sama jestem mamą i też tam przychodzę. Dlatego poszliśmy za ciosem i uznaliśmy, że można spróbować zrobić tu coś jeszcze. To, co prawda jeden projekt, ale dotyczy kilku lokalizacji: chcieliśmy poprawić górkę, która służy do zjeżdżania na sankach, a także uzupełnić pewne rzeczy na boisku i przy placu zabaw – te, które obserwowaliśmy w trakcie "życia", które się tam toczy. Widzieliśmy na przykład, że dzieci rzucały rowery i hulajnogi przed placem, bo nie miały co z nimi zrobić, więc wymyśliliśmy stojaki. Widzieliśmy też, że piłki wypadały gdzieś za płot, więc uznaliśmy, że przydałby się drugi piłkochwyt, a także to, że trzeba już wymienić zniszczone siatki – wylicza.

Koszt realizacji tego projektu oszacowano na 140 tys. złotych.

Wnioskodawca BO

To nie jedyny projekt, który zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Drugim będzie ten pod hasłem "Miejsca spotkań i odpoczynku - ławki na Matarni (osiedle Złota Karczma)": W kilku wybranych lokalizacjach zaplanowano stalowo-drewniane ławki. Będzie to siedem takich mebli, zamontowanych na fundamencie betonowym zagłębionym w ziemi. Aktualnie na terenie osiedla Złota Karczma, zdaniem wnioskodawcy, brakuje miejsc do odpoczynku. 

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora