PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Budowa skrzyżowania u zbiegu ulic Słowackiego i Reymonta. Zmiana w organizacji ruchu. MAPA

Budowa skrzyżowania u zbiegu ulic Słowackiego i Reymonta. Zmiana w organizacji ruchu. MAPA
W dniach od 12 do 15 października (wtorek-piątek), w związku z budową ronda, nie będzie możliwy wjazd na ul. Słowackiego od strony ul. Reymonta (odcinek północny).
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Skrzyżowanie ulic Słowackiego i Reymonta (widok z ortofotomapy z 2018 roku)
Skrzyżowanie ulic Słowackiego i Reymonta (widok z ortofotomapy z 2018 roku)
gdansk.polska3d.pl

 

- Dojazd do skrzyżowania z ulicą Słowackiego i Reymonta będzie możliwy od ul. Chrzanowskiego do ul. Żołnierzy Wyklętych i dalej ul. Reymonta (odcinek południowy). Prace związane z budową ronda zakończą się do 20 października - informuje Agnieszka Klugmann z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, która realizuje inwestycję.


MAPA OBJAZDÓW

reymonta mapa

 

Budowa ronda u zbiegu ulic Słowackiego i Reymonta jest częścią realizowanej inwestycji, w której zakres wchodzi modernizacja infrastruktury podziemnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania z ul. Trawki (wodociąg, kanalizacja sanitarna). Na całej długości zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni (asfaltowa), chodniki (płytki betonowe) zagospodarowanie zieleni przyulicznej. Wzdłuż ulicy zostaną zlikwidowane zatoki autobusowe.

Inwestycja jest realizowana przez miejską Spółkę GIWK w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap III, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności na lata 2014-2021. Koszt prac to 8 569 410, 10 zł brutto.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest 31 stycznia 2022 r.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl