Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Brzeźno. Dziś spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami dzielnicy

To będzie już 75 spotkanie obywatelskie z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” i okazja, by osobiście porozmawiać z prezydentem Gdańska bądź jego zastępcami o sprawach związanych z daną dzielnicą. Podobnie będzie w Brzeźnie. Zachęcamy do udziału – w poniedziałek, 26 lutego.

Brzeźno. Dziś spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami dzielnicy
A
A
data publikacji: 24 lutego 2018 r.
W ubiegłym tygodniu odbył się spacer gospodarski po Brzeźnie udziałem prezydenta Gdańska, pracowników gdańskiego magistratu i radnych dzielnicy
W ubiegłym tygodniu odbył się spacer gospodarski po Brzeźnie udziałem prezydenta Gdańska, pracowników gdańskiego magistratu i radnych dzielnicy
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Wydarzenie to zaplanowano w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10, przy ul. Krasickiego 10. Rozpocznie się o godz. 17. Mieszkańcy Brzeźna dowiedzą się m.in. jakie plany inwestycyjne i społeczne ma wobec ich dzielnicy gdański magistrat. Będą mogli porozmawiać też o problemach i bolączkach tej części miasta. W spotkaniu, poza prezydentem i jego zastępcami, wezmą udział także dyrektorzy wydziałów gdańskiego magistratu oraz prezesi miejskich spółek. Niewykluczone więc, że niektóre sprawy będzie można załatwić "od ręki", czyli np. umówić się z urzędnikami w danej sprawie lub zgłosić problem niekoniecznie zgodnie formalną procedurą – co z pewnością skróci czas oczekiwania.

Ci, którzy będą chcieli załatwić prywatne sprawy w którejś z miejskich instytucji też będą mieli taką możliwość - od godz. 16 przy stoiskach informacyjnych dyżurować będą przedstawiciele jednostek i spółek miejskich.

19 lutego w Brzeźnie odbył się spacer gospodarski z udziałem prezydenta Gdańska, pracowników gdańskiego magistratu oraz radnych dzielnicy. Przeczytajcie, na które ulice zajrzano i co ustalono w jego trakcie.


Ulica Morska w dzielnicy Brzeźno
Ulica Morska w dzielnicy Brzeźno
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Inwestycje, jakie w ostatnich latach zrealizowano w Brzeźnie to m.in. przebudowa ul. Walecznych (w 2015 r.), która pochłonęła 700 tys. zł oraz budowa ciągu pieszego łączącego park Brzeźnieński z falochronem zachodnim w Nowym Porcie (w 2016 r.). Jego koszt to 705 tys. zł.

Obecnie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 powstaje wielofunkcyjne boisko wraz z placem zabaw. Koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł.

W ramach miejskiego Programu Chodnikowego zmodernizowano i wybudowano w 2017 r. ponad 2 tys. metrów chodników przy ulicach: Dunikowskiego, Plater, Gdańskiej, Jantarowej, Korzeniowskiego, Broniewskiego i Hallera - na odcinku od ul. Wczasy do ul. Brzeźnieńskiej. Dzięki programom modernizacji ulicznego oświetlenia nowe lampy pojawiły się na ulicach: Broniewskiego, Gałczyńskiego, Dunikowskiego, Gdańskiej, Ćwiklińskiej, Galla, Osterwy, Zelwerowicza oraz fragmentach ulic Łozy i Krasickiego. Na lata 2019–2020 zaplanowano budowę oświetlania przy ul. Cybulskiego i Kobieli.

Jedną z największych zaplanowanych dla Brzeźna inwestycji, szacowanej na 4 mln zł, jest budowa do 2020 r. Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Uczniowskiej.-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl