Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Brzeźno. Prezydent czytał uczniom bajkę, ci zadawali mnóstwo pytań

Czytanie książek promować można na różne sposoby. Jak zachęcić do tego najmłodszych uczniów? Na ciekawy pomysł wpadli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 18 przy ZSO nr 10. Do placówki zapraszają znanych mieszkańców Trójmiasta. W piątek, 17 lutego, gościł tu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Brzeźno. Prezydent czytał uczniom bajkę, ci zadawali mnóstwo pytań
A
A
data publikacji: 17 lutego 2017 r.

Jak zachęcić najmłodszych do czytania książek? Najlepiej... coś im przeczytać
Jak zachęcić najmłodszych do czytania książek? Najlepiej... coś im przeczytać
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

- W naszej szkolnej świetlicy promujemy w tym roku czytelnictwo. Codziennie czytamy z dziećmi i dzieciom. Z tego powodu zapraszamy też znane osoby, które pomagają nam w promowaniu czytania i uczenia się. Gościmy autorytety, które o tym mówią i czytają naszym uczniom, a przy okazji motywują je. Pokazują, że warto się uczyć, ponieważ za parę lat to oni mogą być kimś ważnym - tlumaczy Anna Taciak-Rafalska, nauczycielka SP nr 18.

Prezydent Paweł Adamowicz przeczytał uczniom klas 1- 3 legendę o Bałtyku. Po lekturze najmłodsi zadawali samorządowcowi mnóstwo pytań.  


ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA

-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl