PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Wielkie sprzątanie dzielnicy Brętowo w dwóch lokalizacjach
Wielkie sprzątanie dzielnicy Brętowo w dwóch lokalizacjach
Kolejna dzielnica Gdańska szykuje się do dużych wiosennych porządków w przestrzeni publicznej. Aktywiści i lokalni radni zachęcają mieszkańców, by przyłączyli się do wspólnego posprzątania swojej najmniejszej, ale i najbliższej ojczyzny. Akcja odbędzie się pod hasłem: "Weź to podnieś!".
Za wielkie wiosenne porządki wzięli się też w kwietniu mieszkańcy Jasienia
Za wielkie wiosenne porządki wzięli się w kwietniu m.in. mieszkańcy Jasienia
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Puste butelki po alkoholu, plastikowe opakowania, a czasem stare telewizory, opony, a nawet meble. To wszystko, niestety, możemy spotkać na terenie naszego miasta, częściej na terenach zielonych rzadko odwiedzanych przez mieszkańców, znajdujących się na uboczu głównych ciągów komunikacyjnych. Choć nie zawsze.

Taki widok smuci, a czasem wręcz irytuje. Niektórych do tego stopnia, że przed kilkoma miesiącami zapoczątkowali na portalach społecznościowych nową akcję, nazywaną "śmieciowym wyzwaniem". Polega ona właśnie na posprzątaniu z odpadów swojej najbliższej okolicy.

Sprzątały już u siebie Olszynka i Orunia, sprzątali też mieszkańcy Przymorza Wielkiego, Letnicy i Wzgórza Mickiewicza. Przyszedł czas na kolejny rejon Gdańska. Tym razem za wiosenne sprzątanie bierze się Brętowo, dzielnica sąsiadująca m.in. leśnymi terenami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Akcja odbędzie się w niedzielę, 12 maja. Zbiórki zaplanowano w dwóch lokalizacjach: na Niedźwiedniku i w Matemblewie.

I tak:

  • Niedźwiednik, zbiórka o godz. 14, przy trafostacji przy ul. Podkarpackiej. Zaplanowano sprzątanie terenu za garażami przy ul. Podkarpackiej, a także za sklepami przy ul. Leśna Góra 21.
  • Matemblewo, zbiórka równeiż o godz. 14, na terenie starej pętli znajdującej się naprzeciwko ul. Potokowej 25. Zaplanowano sprzątanie terenu właśnie tej pętli, a także pobliskiego placu zabaw.

- Zapraszamy całe rodziny na sprzątanie naszej dzielnicy, połączone ze spacerem oraz grillem. Jest to również okazja do poznania miłych sąsiadów - zachęcają organizatorzy niedzielnego wydarzenia, czyli Rada Dzielnicy Brętowo.

Wszyscy chętni, którzy chcą społecznie posprzątać w swojej najbliższej okolicy, powinni ubrać wygodne obuwie i odzież. Mile widziany będzie też... dobry humor.

O rękawiczki ochronne oraz worki na zebrane odpady zadbają już organizatorzy wydarzenia, choć można też zabrać własne.

Jedną z pierwszych dzielnic, która podjęła internetowe wyzwanie, była Letnica. Społeczne sprzątanie zorganizowano tu w symbolicznym dniu, 24 marca, a więc kiedy pozostałe 34 dzielnice wybierały nowe Rady Dzielnic (w Letnicy takie wybory odbędą się dopiero 9 czerwca - red.).

W połowie kwietnia swoje najbliższe sąsiedztwo sprzątali mieszkańcy Olszynki i Oruni-Św.Wojciecha-Lipiec. W ostatni weekend kwietnia sprzątano z kolei na Wzgórzu Mickiewicza i w Osowej.

 

Przeczytaj także:

Olszynka i Orunia posprzątały u siebie. Kolejne dzielnice planują podjąć tzw. śmieciowe wyzwanie

 

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze