PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Brętowo. "Weź to podnieś!", czyli trzecia edycja akcji sprzątania dzielnicy. W najbliższą sobotę

Brętowo. "Weź to podnieś!", czyli trzecia edycja akcji sprzątania dzielnicy. W najbliższą sobotę
Rada Dzielnicy Brętowo po raz kolejny zaprasza mieszkańców do udziału w społecznym sprzątaniu zanieczyszczonych terenów Brętowa. Będzie on połączony z... sobotnim spacerem rekreacyjnym. Tradycyjnie wyznaczono dwie lokalizacje, choć tym razem obie znajdują się w obszarze Niedźwiednika.
W połowie maja sprzątano na Suchaninie, teraz przyszedł czas na Brętowo
W połowie maja sprzątano na Suchaninie, teraz przyszedł czas na Brętowo
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

W tym roku akcje sprzątania zorganizowano już w kilku dzielnicach Gdańska, m.in. na Oruni, Pieckach-Migowie i Suchaninie. Za każdym razem cieszyły się one zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy chętnie chwytali za worki na odpady i "ruszali w teren". Na wysoką frekwencję liczą też radni Brętowa.

W najbliższą sobotę, 12 czerwca, zachęcają oni do uprzątnięcia dwóch terenów: strefy buforowej przy ul. Leśna Góra 8 oraz średniego tarasu przy ul. Góralskiej 39. Początek sprzątania, w obu lokalizacjach, o godz. 11.

Rada dzielnicy zapewnia worki na odpady i rękawiczki jednorazowe. Akcję wspiera miejska spółka Gdańskie Usługi Komunalne, która podstawi kontener na śmieci, a także Gdańskie Nieruchomości, które wspierają mieszkańców sprzętem oraz własnymi pracownikami.

Po zakończeniu akcji organizatorzy zapraszają sprzątających mieszkańców na poczęstunek.

 

W ostatnich tygodniach już dwukrotnie sprzątano dzielnicę Piecki - Migowo. Taką akcję zorganizowano także w Oruni - Św. Wojciechu - Lipcach oraz Oruni Górnej - Gdańsku Południu, na Stogach, Olszynce i Siedlcach. Przed miesiącem mieszkańcy wysprzątali też jeden z problematycznych terenów na Suchaninie.

Radni Brętowa zachęcają do udziału w sobotnim wydarzeniu także w żartobliwy sposób:

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl