PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Brętowo. Powstanie kolejna droga rowerowa. Połączy przystanek PKM z ul. Słowackiego

Brętowo. Powstanie kolejna droga rowerowa. Połączy przystanek PKM z ul. Słowackiego
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę drogi rowerowej, tym razem w górnym tarasie Gdańska. Nowa ścieżka, o długości ponad 1 km, powstać ma wzdłuż ul. Potokowej, na odcinku od przystanku PKM Brętowo do skrzyżowania z ul. Słowackiego.
Wzdłuż ul. Potokowej powstanie nowa droga rowerowa
Wzdłuż ul. Potokowej powstanie nowa droga rowerowa
Fot. DRMG

 

Wzdłuż ul. Potokowej, po prawej stronie jezdni jadąc w kierunku ul. Słowackiego, znajduje się obecnie betonowa, nadgryziona zębem czasu, nawierzchnia. Za kilka miesięcy zostanie ona przebudowana i dostosowana do standardów nowych dróg rowerowych powstających w Gdańsku.

Jak informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, wykonane zostaną brakujące fragmenty trasy. Inwestycja obejmie również przebudowę skrzyżowania ul. Potokowej z ul. Ogrodową, korektę jezdni ul. Potokowej przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodowej oraz budowę pasa do zawracania skierowanego w stronę ul. Rakoczego.

- Oprócz prac związanych z budową ścieżki rowerowej, wzdłuż trasy wybudowany zostanie chodnik. Inwestycja przewiduje także budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i zjazdów - wylicza Niezgoda.

Prace potrwają około dziewięciu miesięcy od momentu podpisania umowy.

Projekt będzie realizowany w ramach zadania pn.: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska” posiadającego dofinansowanie ze środków UE.

Oferty można składać do 7 października br.

 

Potokowa

 

To kolejna już inwestycja związana z budową infrastruktury rowerowej w Gdańsku. 24 sierpnia uroczyście otwarto 4,5 kilometrową drogę rowerową na Wyspie Sobieszewskiej. Trasa powstała wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego. Inwestycja uzupełniła istniejącą już trasę wzdłuż całej Wyspy Sobieszewskiej, dzięki czemu rowerzyści w dogodny sposób mogą teraz przemieszczać się między centrum Sobieszewa a Świbnem.

Obecnie trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Legionów. na odcinku od ul. Kościuszki do Placu ks. Bronisława Komorowskiego. Ścieżka biec będzie po prawej stronie al. Legionów, jadąc z Placu ks. Bronisława Komorowskiego w kierunku Zaspy. Na Placu ks. Komorowskiego wprowadzone do listopada zostaną trzy nowe przejazdy rowerowe przez istniejące wloty ulic Chrobrego, Wyspiańskiego oraz Mickiewicza.

Ponadto rozpoczęły się prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego od ul. Porębskiego do Centrum Edukacyjnego przy ul. Lawendowe Wzgórze 5. Zakres prac obejmuje budowę drogi dla rowerzystów i pieszych o łącznej długości niemal 700 metrów. Prace potrwają do listopada 2019 r.

Niebawem zakończy się także budowa trasy rowerowej wzdłuż al. Hallera, na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Wczasy.  Powstaje droga rowerowa o długości około 855 metrów z nawierzchni asfaltowej SMA. Inwestycja ma zakończyć się we wrześniu br.

 

Przeczytaj także:

Brzeźno, Wrzeszcz Dolny. Co dzieje się na placach budowy nowych dróg rowerowych?

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl