PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowozelandczyk dołączy do gdańskich żużlowców. Na trzy lata

Nowozelandczyk dołączy do gdańskich żużlowców. Na trzy lata
Ma 24 lata, na żużlu jeździ od 2007 roku. Jest jednym z najlepszych zawodników w Nowej Zelandii, od trzech lat startuje w Wielkiej Brytanii. Bradley Wilson-Dean podpisał trzyletni kontrakt ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk.
Bradley Wilson-Dean ma jeździć dla gdańskiego klubu przez trzy lata
Bradley Wilson-Dean ma jeździć dla gdańskiego klubu przez trzy lata
fot. FB Bradley Wilson-Dean


- Mój menedżer zorganizował transfer do Gdańska i wierzę mu, że to odpowiednia decyzja. Nie mogę się doczekać przyjazdu do waszego miasta i treningów. Wiem, że nikt nie da mi nic za darmo i chcę udowodnić swoją wartość oraz udowodnić na co mnie stać - mówi Bradley Wilson-Dean, nowy nabytek zespołu Zdunek Wybrzeże.

Gdański klub informację o podpisaniu 3-letniego kontraktu z żużlowcem z Nowej Zelnadii podał w piątek, 9 listopada. Trzy dni wcześniej - we wtorek, 6 listopada - zaprezentowany został skład Zdunek Wybrzeża Gdańsk na 2019 rok. Jest siódmym seniorem w składzie. 

 Mam przekonanie, że jestem gotowy do jazdy w Polsce. Spędziłem cztery lata w Wielkiej Brytanii i każdego roku byłem lepszy. Od dwóch lat jeżdżę tam w najwyższej klasie rozgrywkowej i po pokazaniu dobrych rezultatów, jestem głodny sukcesów - przypomina Nowozelandczyk. 


Nowozelandczyk patrzy w przyszłość. Czy znajdzie ją w Gdańsku?
Nowozelandczyk patrzy w przyszłość. Czy znajdzie ją w Gdańsku?
fot. FB Bradley Wilson-Dean


W tym roku reprezentował barwy Somerset, gdzie jego partnerem był m.in. Australijczyk Jason Doyle indywidualny mistrz świata z 2017 roku. Wilson-Dean objechał 17 meczów. We wrześniu, czyli w ostatnim miesiącu startów wziął udział w trzech meczach

  • Poole 5 (3,0,2,0) 
  • King Lynn 10 (2,2,1,3,2) 
  • Leicester 0 (u/w,u/w,0) 

- Bradley to jeszcze stosunkowo młody zawodnik jak na dzisiejsze standardy. Dla niego najważniejsze to poznać polskie tory, specyfikę żużla w naszym kraju. Na pewno będzie z nami podczas sparingów oraz treningów przed sezonem. Razem ocenimy co jest dla niego najlepsze - zapowiada trener Zdunek Wybrzeże Mirosław Berliński. oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl