PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Blog Forum Gdańsk: dwa dni w ECS

Blog Forum Gdańsk: dwa dni w ECS
Blog Forum Gdańsk to największa w kraju konferencja interdyscyplinarna dla aktywnych blogerów i twórców internetowych. Do Gdańska zawitają autorzy blogów, dziennikarze i publicyści z całej Polski, wśród nich językoznawca Jerzy Bralczyk, Michał Broniatowski – redaktor naczelny miesięcznika „Forbes”, dziennikarz radiowy i telewizyjny Grzegorz Miecugow.

Tegoroczna, szósta edycja Blog Forum Gdańsk odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności (Gdańsk, pl. Solidarności 1).

Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć cieszącego się ogromną popularnością prześmiewczego duetu Make Life Harder. Pochodzący z Gdańska Jakobe Mansztajn i Rafał Żabiński przez długi czas ukrywali się pod pseudonimami „Maciek” i „Lucek”, parodiując znany blog Make Life Easier. Podczas Blog Forum Gdańsk, w sobotę, 26 września, o godz. 12.30 duet weźmie udział w panelu dyskusyjnym „W sieci słów. Wymiary wolności”. Do rozmowy zasiądą także m.in. dziennikarka Małgorzata Halber oraz Justyna Mazur, której blog „Krótki poradnik jak ogarnąć życie” został uznany za Blog Roku 2014 w kategorii „Życie i społeczeństwo”.

Motywem przewodnim szóstej edycji są innowacje, dlatego nie zabraknie tematów wykraczających poza blogowanie. Jacek Kłosiński – współzałożyciel gdańskiej agencji brandingowej Engram, marki Pan Wizualny i coworkingu O TU_, oraz Małgorzata Jasnoch z Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Inkubatora STARTER będą uczestnikami rozmowy „Blogerzy i start-upy: łączy nas społeczność, czyli czego możemy nauczyć się nawzajem od siebie?”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.

Następnie o technologiach mobilnych w bloggingu opowie Daria Michalska, która w gdańskim studiu projektowania aplikacji mobilnych Movade odpowiada za projekt interfejsów. W ECS poprowadzi wykład „There's an app for that”, który rozpocznie się o godz. 15.30.

Blog Forum Gdańsk to nie tylko dyskusje i wykłady, ale również okazja dla blogerów, by podszkolić się pod okiem specjalistów. Maciej Moskwa – współzałożyciel kolektywu dokumentalistów Testigo i wielokrotnie nagradzany fotograf (czterokrotny laureat nagrody Gdańsk Press Photo i laureat Grand Prix w 2014 r. oraz autor Zdjęcia Roku BZ WBK Press Foto 2014,) o godz. 12.15 poprowadzi warsztat „#reportaż #sztuka”.

Drugiego dnia konferencji jednym z gości panelu dyskusyjnego „Dziennikarze vs. blogerzy czy dziennikarze i blogerzy” będzie urodzony w Gdańsku Michał Fedorowicz. Jego blog „Kulturą w płot” zwyciężył w konkursie Blog Roku 2014, otrzymując nagrodę główną, tytuł Najlepszego Bloga 2014 i Najlepszego Bloga Literackiego i Kulturalnego w Polsce. Spotkanie z blogerem, w którym udział weźmie także dziennikarz Piotr Jacoń, rozpocznie się w niedzielę, 27 września, o godz. 15.15.

Całość będzie transmitowana na żywo na stronie www.gdansk.pl oraz www.blogforumgdansk.pl. Na stronie forum po zakończeniu konferencji znajdą się prezentacje przygotowane przez prelegentów.

Organizatorem Blog Forum jest Miasto Gdańsk.

 

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji Blog Forum Gdańsk:

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze