PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biskupia Górka. Nowy punkt widokowy - przyjdź w sobotę, zobacz

Biskupia Górka. Nowy punkt widokowy - przyjdź w sobotę, zobacz
Nie lada atrakcja dla miłośników naszego miasta: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza na odsłonięcie nowej, dziesiątej już, tzw. osi widokowej. Impreza będzie miała atrakcyjną oprawę i zacznie się w sobotę, 19 maja, w samo południe. Punkt zbiórki - u zbiegu ulic Kolonia Przyszłość i Zielonogórskiej na Starym Chełmie, nieopodal wejścia na stadion Gdańskiego Ośrodka Sportu.
Organizatorzy serdecznie zapraszają na odsłonięcie nowej, dziesiątej już, osi widokowej w Gdańsku
Organizatorzy serdecznie zapraszają na odsłonięcie nowej, dziesiątej już, osi widokowej w Gdańsku
GZDiZ

Wstęp oczywiście - jak zwykle - wolny. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy Gdańska. Warto przyjść, tym bardziej, że pogoda ma być ładna. Będzie to już dziesiąta ođ widokowa przygotowana w ramach projektu "Spojrzenie na Gdańsk", który realizowany jest przez Pawła Burkiewicza.

Miejsce jest wyjątkowe, więc i oprawa musi być odpowiednia. W uroczystości otwarcia punktu widokowego weźmie udział m.in. grupa rekonstrukcyjna
w strojach z epoki napoleońskiej, która zaprezentuje specjalnie przygotowany na tę okazję historyczny spektakl teatralny. Będzie on z pewnością atrakcyjną niespodzianką dla wszystkich, którzy zdecydują się na uczestnictwo w imprezie. O nastrojową oprawę muzyczną zadbają gdańscy muzycy.

Widok odsłoni Piotr Grzelak, z-ca prezydenta ds. polityki komunalnej.

Miejsce zbiórki wyznaczone jest na Starym Chełmie, u zbiegu ul. Kolonia Przyszłość i ul. Zielonogórskiej 4. To miejsce znajdujące się przy wejściu na teren obiektu Gdańskiego Ośrodka Sportu - tuż obok wspaniałej topoli białej, która ma status pomnika przyrody. Stamtąd o godz. 12.15 wszyscy przybyli ruszą do punktu widokowego, który znajduje się w lesie przylegającym do Biskupiej Górki. Uczestników wydarzenia czekają malownicze widoki, ścieżki lasu na Chełmie, wijące się pośród umocnień starego pruskiego fortu. Część artystyczna przygotowano we współpracy z Fundacją Gdańska.

WYDARZENIE: Odsłonięcie punktu widokowego na Biskupiej Górce  

MIEJSCE ZBIÓRKI: Stary Chełm, przy stadionie GOS - u zbiegu ul. Kolonia Przyszłość i ul. Zielonogórskiej 4 

CZAS ZBIÓRKI: godz. 12

PRZEWIDYWANE ZAKOŃCZENIE WYDARZENIA: godz. 13.15.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl