PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Udana inauguracja cyklu na Przymorzu Wielkim

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Udana inauguracja cyklu na Przymorzu Wielkim
600 osób na starcie, w tym 200 w Biegu Głównym oraz 400 w Biegach Dziecięcych i Młodzieżowych. Tak można podsumować pierwszy etap cyklu, który odbył się w niedzielę, 12 maja, na terenie dzielnicy Przymorze Wielkie.
Pierwsze medale w Biegowym Grand Prix Dzielnic Gdańska 2019 rozdane
Pierwsze medale w Biegowym Grand Prix Dzielnic Gdańska 2019 rozdane
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- Cieszymy się bardzo, że tak liczne grono mieszkańców Gdańska jak i okolic zechciało wspólnie z nami aktywnie spędzić czas - mówi Katarzyna Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019.

Impreza drugi raz zagościła na Przymorzu Wielkim. O godz. 10:50 odbyła się rozgrzewka dla dorosłych, którą poprowadził Ireneusz Żak - trener personalny, twórca projektu Pro Challenge, ambasador kampanii Kieruj bez procentów. Potem nadszedł czas na biegi, których łącznie było 10.

W Biegu Głównym zwyciężyli Małgorzata Tuwalska oraz Szymon Gumkowski, w Biegu Brzdąca Lena Lewandowska i Konstanty Stachowiak, w Biegu Malucha Lena Wolańska oraz Stanisław Grosz, w Biegu Dzieci Młodszych Kinga Wójciga i Hubert Rombela, w Biegu Dzieci Starszych Zuzanna Olszewska i Dominik Wera. Zwycięzcami Biegu Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska byli Oliwia Chmurzyńska i Filip Lewandowski.


WYNIKI

Bieg Główny - 5km

Bieg Brzdąca dziewczynki

Bieg Brzdąca chłopcy

Dzieci Młodsze dziewczynki

Dzieci Młodsze chłopcy

Dzieci Starsze dziewczynki

Dzieci Starsze chłopcy

Bieg Malucha dziewczynki 

Bieg Malucha chłopcy

Bieg MRMG dzięwczęta

Bieg MRMG chłopcy


Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, który tworzyć będzie element układanki, która utworzy medal całego cyklu.

W centrum imprezy można było odwiedzić stanowiska partnerów i sponsorów, m.in. Helios, Gdańskie Wody, Ortopedika, Klub Zdrowego Stylu Życia. Dla najmłodszych Stadion Energa przygotował dmuchaną atrakcję.

Nieodłącznym elementem całego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Tym razem zbieraliśmy środki dla Przemka.


Już w sobotę, 18 maja, drugi etap cyklu, czyli GP Zaspa Młyniec podczas Święta Zaspy. Zapisy internatowe trwają do środy 15 maja do godz. 23:59. 
Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.


Organizator Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk
Partner Oficjalny Ministerstwo Sportu i Turystyki
Partner Miasto Gdańsk
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie
Sponsorzy i partnerzy Sonko, Helios, NATA, Drukomania, Sonpap, Ortopedika, Suez, Pitstop Gdańsk, Polar, Movement Arena, Loopy’s World, Gdańskie Wody, SUEZ, Acel, Aste, Cyfrowe.pl, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Biegowy Świat, Fundacja Morze Aktywnoości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
Łączność zapewnia Hytera oraz Radkom.
Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak
Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, www.gdansk.pl oraz Magazyn Together.

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl