Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Biegi rodzinne, dziecięce i sztafetowe w trzeciej edycji Gdańsk Maraton. Zaplanuj start już dziś!

Impreza odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku, trasa biegu głównego na dystansie maratońskim przemierzać będzie przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska. Zapisy już trwają, opłata za start w maratonie do końca roku wynosi tylko 79 zł.

Biegi rodzinne, dziecięce i sztafetowe w trzeciej edycji Gdańsk Maraton. Zaplanuj start już dziś!
A
A
data publikacji: 11 grudnia 2016 r.

Tak było podczas Gdańsk Maraton w 2016 roku
Tak było podczas Gdańsk Maraton w 2016 roku
fot. MOSiR

Niezaprzeczalną atrakcją Gdańsk Maratonu jest wyjątkowa i przyjazna trasa, która prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie naszego miasta: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana.

To niezwykła okazja do poznania Gdańska w ciągu 4-5 godzin, jaki przeciętnie zajmuje pokonanie dystansu 42,195 km. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Opłaty startowe:

  • do 31.12.2016 – 79 zł
  • do 31.01.2017 – 99 zł
  • do 28.02.2017 – 139 zł
  • do 20.03.2017 – 169 zł


- Oprócz biegu głównego, proponujemy wiele innych możliwości udziału w imprezie. Dzień przed maratonem, w sobotę, odbędą się biegi rodzinne na 5 km oraz dla dzieci i młodzieży a w niedzielę wraz z maratończykami pobiegną uczestnicy sztafety - zachęca Grzegorz Pawelec z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Informacje: gdanskmaraton.pl.


SZTAFETA MARATOŃSKA - Start w sztafecie to znakomita forma integracji. Zaproście kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zbierzcie 4-osobową drużynę i zgłoście się do sztafety. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,5 km/8 km/10,3 km/7,4 km), powoduje, że 3. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego! Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają maratoński pakiet startowy.

BIEG NA 5 KM - Start na dystansie 42,195 km to wielkie wyzwanie dla uczestników. Chcemy jednak, by ten weekend był świętem również dla Was i Waszych rodzin. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w Biegu na 5 km, którego meta jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później finiszować będą maratończycy. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km przygotowaliśmy pamiątkowy medal. Przewidzianych jest 2000 miejsc. Opłata startowa wyniesie 29 PLN. Rejestracja rozpoczęła się 1 grudnia 2016 r. Formularz do zapisów można znaleźć na stronie gdanskmaraton.pl.

BIEGI DZIECIĘCE - Także dzień przed maratonem Wasze pociechy będą mogły wystartować w biegach dziecięcych. Start i meta zlokalizowane będą w hali, więc pogoda nie powinna być straszna dla młodych sportowców. Poza tym, będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy! Dla wielu powinno być to dodatkową atrakcją i możliwością poczucia się jak dorośli. Każdy mały finiszer otrzyma pamiątkowe trofeum. Zapisy do biegów dziecięcych rozpoczną się wkrótce.

  • Bieg Rodzinny z opiekunem - 130 m
  • Bieg Malucha - 130 m
  • Bieg Starszaka - 400 m
  • Bieg Młodzika - 900 m
  • Bieg Juniora - 1500 m
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl