PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biegać, ćwiczyć, skakać... 12 tygodni z trenerem, dietetykiem i psychologiem. Bezpłatnie

Biegać, ćwiczyć, skakać... 12 tygodni z trenerem, dietetykiem i psychologiem. Bezpłatnie
Spotkania z psychologami i dietetykami, 24 treningi w prawie trzy miesiące. Efekt? Ponad 200 uczestników schudło średnio 5 kg, obwód w pasie zmniejszył się o prawie 10 cm, a wiek biologiczny obniżył się o pięć lat. Rusza kolejna edycja prozdrowotnego projektu Ekstra FAN, zapisy tylko do 21 lutego. Udział bezpłatny, ale wymagana jest kaucja 100 zł.

W poprzedniej edycji w z uczestnikami ćwiczył m.in. Piotr Nowakowski, siatkarz Trefla Gdańsk, mistrz świata
W poprzedniej edycji w z uczestnikami ćwiczył m.in. Piotr Nowakowski, siatkarz Trefla Gdańsk, mistrz świata
fot. Trefl Gdańsk

Ekstra FAN przeznaczony jest dla mężczyzn, startuje po raz szósty, Ekstra FAN Ladies po raz trzeci. Celem jest zachęcenie kibiców do zmiany nawyków żywieniowych oraz zaangażowanie się w aktywność fizyczną.

Do udziału organizatorzy zapraszają kobiety i mężczyzn w wieku 35-60 lat, z BMI powyżej 28, którzy chcą pracować zarówno nad swoją sylwetką, kondycją zdrowotną organizmu jak i prawidłowymi zachowaniami żywieniowymi. 


OBLICZ WSKAŹNIK BMI SWEGO CIAŁA

Najważniejsze są jednak chęci i zaangażowanie.

- Już na etapie rekrutacji niezwykle ważnym elementem jest silna motywacja do zmiany stylu życia - zaznacza Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. komunikacji i CSR na Stadionie Energa Gdańsk. - Gwarantujemy wsparcie specjalistów, czyli dietetyka i trenerów, ale zaangażowanie samych uczestników w zajęcia będzie kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.

W pierwszej edycji Ekstra FAN uczestnicy zrzucili łącznie 120 kg, a w drugiej 140 kg. We wszystkich dotychczasowych edycjach 200 uczestników projektu schudło średnio 5 kg, obwód w pasie zmniejszył się o prawie 10 cm a wiek biologiczny obniżył się o 5 lat.


Ze sportowcami

Projekt realizowany jest przez Stadion Energa Gdańsk, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia oraz Ergo Arenę a jego partnerami zostały trójmiejskie kluby sportowe: Lechia Gdańsk, Trefl Gdańsk, Trefl Sopot oraz Wybrzeże Gdańsk. Dzięki temu zajęcia odbywać się będą na Stadionie Energa Gdańsk, w hali Ergo Arena oraz na innych trójmiejskich obiektach sportowych a w zajęciach w roli koordynatorów wezmą udział także sportowcy, m.in. siatkarze Trefla i piłkarze ręczni Wybrzeża.

Program trwa 12 tygodni.

Uczestnicy wezmą udział w 24 treningach przygotowanych przez ekspertów, którzy na co dzień pracują z gwiazdami trójmiejskiego sportu. Dodatkowe 12 zajęć to spotkania m.in. z dietetykami, psychologami oraz specjalistami ds. aktywności fizycznej.

Zapisywać się do programu można do 21 lutego br. 

Formularz rejestracyjny projektu Ekstra FAN

Formularz rejestracyjny projektu Ekstra FAN Ladies.


Trening na murawie Stadionu Energa Gdańsk
Trening na murawie Stadionu Energa Gdańsk
fot. Jakub Popławski

Rozmowa kwalifikacyjna

Przed przystąpieniem do programu, wszyscy kandydaci (osoby, które wysłały formularz rejestracyjny i spełniają kryteria) zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Zaproszenie wysłane będzie drogą e-mail na adres wskazany w formularzu rejestracyjnym na konkretne dni oraz godziny.

Spotkanie rekrutacyjne obejmuje ocenę stanu zdrowia, rozmowę z dietetykiem i specjalistą ds aktywności fizycznej. 

- Ma ono na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w projekcie oraz możliwie najlepsze sprofilowanie szczegółów 12 tygodniowego programu. Cała rozmowa zajmie około 60 minut - wyjaśnia Marek Jankowski, , dyrektor Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia. 

Po konsultacjach medycznych oraz dietetycznych utworzone zostaną dwie grupy: damska i męska, każda po 30 osób.

Spotkania będą się odbywały dwa razy w tygodniu.

  • VI edycja Ekstra FAN - we wtorki w godzinach 18.00-20.00 (sport +edukacja) oraz soboty 10.00-11.00 (sport)
  • III edycja Ekstra FAN Ladies - w środy w godzinach 18.00-20.00 (sport +edukacja) oraz soboty 09.00-10.00 (sport)


Udział w projekcie jest bezpłatny, wymagana jest jedynie kaucja 100 zł.

Więcej informacji na stronie internetowej www.EkstraFAN.pl oraz stronach internetowych organizatorów. Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze