Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bieg Czyste Miasto Gdańsk. Uczestnicy wsparli finansowo hospicjum. ZOBACZ ZDJĘCIA

W sobotę, 15 września, w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice odbył się IV Rodzinny Bieg Czyste Miasto Gdańsk, który był częścią „Święta Południa Gdańska”. Po raz pierwszy uczestnicy biegu pomagali dzieciom z Pomorskiego Hospicjum. W programie imprezy było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Bieg Czyste Miasto Gdańsk. Uczestnicy wsparli finansowo hospicjum. ZOBACZ ZDJĘCIA
A
A
data publikacji: 15 września 2018 r.
Uczestnicy biegu pomogli dzieciom z hospicjum
Uczestnicy biegu pomogli dzieciom z hospicjum
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Święto Południa Gdańska cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców. W ramach pikniku ekologicznego odbywały się m.in. warsztaty upcyclingowe, eko hokej, eurobungee, zabawy „drugie życie papieru” i „ekologiczni bokserzy”. Częścią imprezy był Rodzinny Bieg Czyste Miasto Gdańsk, organizowany już po raz czwarty. Tym razem nabrał charytatywnego wymiaru - środki z wpisowego (5 zł) po raz pierwszy zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci z Pomorskiego Hospicjum. 

Do biegu dla dzieci zgłosiła się rekordowa liczba pół tysiąca małych entuzjastów sportu.

Biegi odbywały się w okolicach Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6. 

Biegi mają na celu propagowanie idei Czystego Miasta Gdańska z naciskiem na dbałość o publiczne tereny rekreacyjne i sportowe, popularyzację i rozpowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, a także promocję Miasta Gdańska.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl