Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

180 metrów, 34 piętra, 723 schody - niezwykły bieg charytatywny. Zapisz się i pomóż dzieciom

Star Challenge to jeden z nielicznych w Polsce Północnej wyścig po schodach. Areną wydarzenia już w sobotę, 1 grudnia, będzie Olivia Star, najwyższy na Pomorzu budynek. Zawodnicy podejmą wyzwanie pokonania 34 pięter o łącznej liczbie 723 schodów. Cel wyścigu: pomoc podopiecznym Domu Dziecka. Zapisy do biegu kończą się w środę, 28 listopada, tuż przed północą.

180 metrów, 34 piętra, 723 schody - niezwykły bieg charytatywny. Zapisz się i pomóż dzieciom
A
A
data publikacji: 27 listopada 2018 r.
olivia


Olivia Star, będący częścią kompleksu biurowego Olivia Bussines Centre, jest najwyższym budynkiem na Pomorzu. Powierzchnia uzytkowa to 153 metry, razem z iglicą - 180 metrów. W sobotę, 1 grudnia, będzie areną niezwykłego charytatywnego biegu. 

- Celem wyścigu Star Challenge jest pomoc. Każdy, kto stanie na starcie i pokona poszczególne piętro Olivia Star wesprze tym samym podopiecznych Domu Dziecka pod egidą Fundacji Innowacji Społecznych - mówi Dagmara Rybicka z Olivia Business Centre. - Uzyskana kwota pozwoli ufundować dzieciom stypendia sportowe i przekonać, że warto w śmiałych marzeniach sięgać gwiazd. 

Uczestnicy wydarzenia pokonywać będą 34 piętra budynku i jego 723 schody w trzech kategoriach. 

  • Star Sprint, w którym zawodnicy ścigać się będą z poziomu zero, finiszując na 34. piętrze
  • Star Ultra, podczas którego do pokonania będzie 100 pięter na 100-lecie Niepodległości
  • OCR Games, czyli bieg przeszkodowy na krótkiej industrialnej trasie 


Budynek Olivia Star - to w nim odbędzie się bieg charytatywny
Budynek Olivia Star - to w nim odbędzie się bieg charytatywny
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Startujący wspólnie ufundują stypendia dla sportowych talentów. W biegu wystartuje także grupa młodych sportowców (potencjalnych stypendystów) - z wielkim dopingiem drużyny futbolu amerykańskiego Seehawks Gdynia (również juniorów), którzy będą ich supportować w pełnym rynsztunku, czyli w pełnych strojach meczowych. Wśród zawodników Challenge będzie także osoba doskonale znana wszystkim wychowankom domów dziecka, ale ponieważ będzie to niespodzianka, nazwiska nie zdradzamy.

Zapisy do biegu kończą się w środę, 28 listopada, tuż przed północą. Na razie do Star Challenge zgłosiło się 149 osób (stan na wtorek, 27 listopada, godz. 10.00).

ZAPISZ SIĘ DO BIEGU CHARYTATYWNEGO STAR CHALLENGE


- Zależy nam, żeby jak najwięcej osób wzięło udział w Star Challenge, za każde pokonane przez zawodnika piętro przyznawana jest premia na poczet stypendiów - podkreśla Rybicka. - W praktyce oznacza to, że j
eśli ktoś przebiegnie jedenaście pięter, to w puli stypendialnej znajdzie się 11 złotych. Liczymy także na dodatkowe wsparcie sponsorów. 

Zgłoszenie do biegu jest płatne. Opłata za udział zależy od wybranej kategorii:

  • Star Sprint – 69 zł
  • Star Ultra – 89 zł
  • OCR Games – 99 zł
  • STAR CHALLENGE (pakiet 3 biegów) – 169 zł


Harmonogram startu poszczególnych grup w sobotę, 1 grudnia:

  • Star Sprint, godz. 9.00 – start zawodników co 20 sekund
  • » Star Ultra, gdzo. 10.00 – start zawodników co 30 sekund
  • » OCR Games, godz. 11.00 – start po 8 osób co 3 minuty

Biuro zawodów czynne w dniu zawodów w godz. 7.30-14.00


Bieg Star Challenge jest częścią akcji charytatywnej Olivia Business Centre. Wcześniej podczas specjalnych warsztatów znany gdański malarz i graficiarz Looney wraz z grupą nastolatków z rodzinnych domów dziecka w Gdańsku namalował trzymetrowy mural.

W styczniu 2019 roku odbędzie się aukcja prac wykonanych przez uczestników tych warsztatów w trakcie meczu charytatywnego drużyny AZS Futsal Gdańsk kontra Gwiazdy. Uzyskane środki posłużą na ufundowanie stypendiów dla uzdolnionych plastycznie wychowanków gdańskich rodzinnych domów dziecka.


Czytaj także:

Looney namalował z grupą nastolatków mural na 100-lecie odzyskania niepodległości-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl