PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Biblioteka Manhattan. Tomasz Lis spotka się z czytelnikami
Biblioteka Manhattan. Tomasz Lis spotka się z czytelnikami
“Tomasz Lis. Historia prywatna” to nowa, autobiograficzna książka w dorobku popularnego dziennikarza i komentatora. Do księgarń trafiła w zeszłym tygodniu. Już w poniedziałek, 5 listopada, Tomasz Lis spotka się z czytelnikami w Bibliotece Manhattan. Wstęp wolny.
Tomasz Lis, zdjęcie do okładki książki 'Tomasz Lis. Historia prywatna'
Tomasz Lis, zdjęcie do okładki książki 'Tomasz Lis. Historia prywatna'
Wydawnictwo WAB

- To jest dla mnie bardzo ważna książka - mówi Tomasz Lis. - O 30 ostatnich latach Polski i o ostatnich 30 latach mojego życia, gdy niespodziewanie dla siebie stałem się bezpośrednim świadkiem historii. Piszę o wielkich zdarzeniach i o znanych ludziach, także, a może głównie o tym, czego w żadnych gazetach nie pisano. Piszę, myśląc o tym, co było, i wciąż zadając sobie pytanie - co dalej.

Nie jest to po prostu kolejna opowieść o polityce i historii. Tomasz Lis osobistym tonem - nie unikając tematów prywatnych - opowiada o tym, jak w politykę i historię ostatnich 30 lat Polski wplótł się jego los: chłopaka z Zielonej Góry, studenta w Warszawie, który chciał jechać “na zmywak” do Londynu, ale nie dostał brytyjskiej wizy, więc zgłosił się do konkursu na pracę w TVP.  

Autor książki jest zagorzałym zwolennikiem i obrońcą dorobku III RP. Za sprawą publikacji Newsweeka (nie tylko tekstów, ale też okładek) na temat działań Jarosława Kaczyńskiego i jego politycznego otoczenia stał się dla prawicy jednym z "wrogów publicznych".

Tomasz Lis debiutował na początku lat 90. w „Wiadomościach” Telewizji Polskiej. W latach 1994-97 był korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie przeszedł do nowo powstającej stacji TVN, z którą był związany do 2004 r. W kolejnych latach współpracował z Polsatem, TVP2 oraz „Wprost”, założył także nowy portal NaTemat.pl. Od 2012 r. jest redaktorem naczelnym polskiej edycji „Newsweeka”.

  • WYDARZENIE: wieczór autorski Tomasza Lisa
  • GDZIE: Biblioteka Manhattan, ul. Grunwaldzka 82
  • KIEDY: poniedziałek, 5 listopada, godz. 18-20
  • Spotkanie poprowadzi red. Roman Daszczyński
  • Wstęp wolny

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl