• Start
  • Wiadomości
  • Biblioteka Lawendowa otwarta. Wyjątkowa placówka już działa w Gdańsku Jasieniu

Biblioteka Lawendowa otwarta. Wyjątkowa placówka już działa w Gdańsku Jasieniu

Znajdziemy w niej 7 tys. książek, blisko 700 audiobooków, wygodne siedziska i dwa komputery. To dobre miejsce do czytania, pracy, a także… wypicia smacznej kawy. W piątek, 31 stycznia, nowa biblioteka, która mieści przy ulicy Lawendowe Wzgórze 5 (budynek niedawno otwartej Szkoły Podstawowej nr 6), otwarta została dla czytelników. Miasto Gdańsk wsparło tę inwestycję kwotą 330 tys. zł.
31.01.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Biblioteka Lawendowa - mieści się w budynku niedawno otwartej Szkoły Podstawowej nr 6, przy ulicy Lawendowe Wzgórze 5 w Gdańsku Jasieniu
Biblioteka Lawendowa - mieści się w budynku niedawno otwartej Szkoły Podstawowej nr 6, przy ulicy Lawendowe Wzgórze 5 w Gdańsku Jasieniu
brak autora


Biblioteka Lawendowa jest 32 filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.
Czytelnicy, którzy korzystać będą z tego miejsca, mają do dyspozycji 140-metrową przestrzeń, która podzielona została na dwie części. 

- W pierwszej sali mamy dostęp do prasy i kawy. Gdyby ktoś chciał się zrelaksować czytając prasę, może zamówić sobie kawę - wyjaśnia Dagmara Gulecka-Hura, kierownik Biblioteki Lawendowej. - W drugim pomieszczeniu mamy siedziska, fotele, telewizor mobilny, tablicę magnetyczną. Mamy nadzieję, że młodzież się u nas zaadaptuje i będzie chętnie nas odwiedzać. 

Uroczyste odsłonięcie Biblioteki Lawendowej
Uroczyste odsłonięcie Biblioteki Lawendowej
zdj. Dominik Paszlliński/gdansk.pl


W księgozbiorze nowej biblioteki na początek znalazło się 7 tys. tytułów, w tym wiele nowości wydawniczych. Do dyspozycji czytelników jest też  blisko 700 audiobooków. W Bibliotece Lawendowej będzie dostępna również usługa Legimi – czyli bezpłatny dostęp do książek w formie ebooków. 

- Jest to przestrzeń, która przede wszystkim nastawiona jest na młodzież i dzieci, które przebywają po sąsiedzku, czyli w Szkole Podstawowej nr 6 - mówi Marcin Haftkowski, kierownik Działu Promocji, Marketingu i Public Relations w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. - Dzięki wyposażeniu placówki w odpowiedni sprzęt, młodzież będzie mogła zaangażować się m.in. w tworzenie podcastów, czyli krótkich wypowiedzi dźwiękowych lub filmowych. Ta biblioteka to też przestrzeń, która otwarta jest na mieszkańców tej dzielnicy, ponieważ filia ta została otwarta w okolicy, w której do tej pory biblioteka nie funkcjonowała. 

ZOBACZ WNĘTRZA BIBLIOTEKI LAWENDOWEJ NA FILMIE:


 

W dniu otwarcia, czyli w piątek, 31 stycznia, biblioteka będzie czynna dla czytelników od godz. 15.00.

 

Godziny otwarcia Biblioteki Lawendowej:

Poniedziałek: 9.00 - 19.00

Wtorek:          9.00 - 19.00

Środa:            9.00 - 15.00

Czwartek:      9.00 - 19.00

Piątek:           9.00 - 19.00

Sobota:          9.00 - 15.00

Niedziela:     nieczynne

 

Z okazji otwarcia nowej biblioteki, w sobotę 1 lutego, zaplanowano dla czytelników warsztaty i niespodzianki 

PROGRAM 

10.30 - 1200 „Worek opowieści” - warsztat, podczas którego ćwiczone będą kreatywność i wyobraźnia. Tytułowy worek jest pełen różności, które zainspirują uczestników do stworzenia niepowtarzalnej opowieści. Warsztat będzie bazował na metodach teatru improwizacji. Prowadzenie - Małgorzata Tremiszewska z grupy ImproBaja.

Warsztat dla dzieci i rodziców.

I grupa 10:30-11:15

II grupa 11:15- 12:00

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221

 

12:15 – 13:45  Warsztat tworzenia eko kosmetyków – musujące kule do kąpieli - podczas kąpieli olejki eteryczne zawarte w kuli pomogą się zrelaksować, a zawarte w niej oleje roślinne odżywią skórę. Uczestnicy będą dekorować kule suszem kwiatowym i czekoladową posypką. Każda kula zostanie zapakowana w ozdobny papier. Będziemy pracować na naturalnych surowcach kosmetycznych.

Warsztat zostanie poprzedzony częścią teoretyczną dotyczącą m.in. jak czytać etykiety kosmetyków.

Warsztat dedykowany dorosłym.

I grupa 12:15-13:00

II grupa 13:00- 13:45

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221

14:00 Warsztaty z Lego Mindstorms EV3 – warsztaty z robotyki. Zajęcia LEGO edukują w zakresie nauk ścisłych, jak matematyka, fizyka oraz programowanie - i choć mogą się one wydawać trudne, unikatowy program warsztatów sprawia, że dzieci rozumieją wszystko w mig! W trakcie różnorodnych zajęć rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, zdolności manualne oraz umiejętności pracy w grupie. LEGO Mindstorms EV3 dla dzieci to po prostu sama frajda.

Warsztaty poprowadzą specjaliści z firmy Pan Robot.

Warsztat dla młodzieży w wieku od 11 do 15 lat.

Czas trwania 90 minut.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221.

 

Czytaj także:

Biblioteka w Brzeźnie w nowej odsłonie. Zobacz, jak wygląda po remoncie
Biblioteka Kolonia przy ul. Manifestu Połanieckiego - poznaj jej nowe oblicze

 





TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór