PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biało-czerwona jesień. Dwa mecze piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadionie Energa Gdańsk

Biało-czerwona jesień. Dwa mecze piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadionie Energa Gdańsk
Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że aż dwa mecze - z pięciu tegorocznych spotkań reprezentacji Polski rozgrywanych w kraju - odbędą się na Stadionie Energa Gdańsk. Nasi piłkarze zmierzą się w październiku najpierw z Finlandią, a następnie z Włochami.
Listopad 2018 r. Trening reprezentacji Polski na gdańskim stadionie. Nz. Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji
Listopad 2018 r. Trening reprezentacji Polski na gdańskim stadionie. Nz. Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Jak informuje Marta Szymczak, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk ostatnie dni przyniosły dobre informacje dla Gdańska. Decyzją PZPN piłkarska reprezentacja Polski z pięciu planowanych w tym roku spotkań aż dwa rozegra na gdańskim „bursztynie”. Nasi piłkarze zmierzą się najpierw z 7 października Finlandią (godz. 20.45), a następnie 11 października ( godz. 20.45) z Włochami.

To będzie tydzień prawdziwie piłkarskich emocji, tym bardziej, że po raz pierwszy w historii Stadionu Energa Gdańsk, reprezentacja Polski rozegra na gdańskiej murawie mecz o punkty. Spotkanie z Włochami odbędzie się w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

- Kibice mogą liczyć na wydarzenia na najwyższym, światowym poziomie. Już nieraz gdańszczanki i gdańszczanie udowadniali swoją gościnność i wiem, że podobnie będzie tym razem. - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Finowie posiadają obecnie najlepszą kadrę w swojej historii. W ubiegłym roku wywalczyli historyczny awans do Mistrzostw Europy. Osiągnęli to wychodząc z wymagającej grupy, w której pokonali m.in. Grecję oraz Bośnię i Hercegowinę. Lepsza od nich była tylko drużyna Włoch, z którą nasza reprezentacja zagra mecz w ramach Ligi Narodów. Dla Włochów nie będzie to pierwszy występ  na Stadionie Energa Gdańsk. Pojawili się bowiem w Gdańsku podczas UEFA EURO 2012, remisując w inauguracyjnym meczu turnieju 1:1 z późniejszym triumfatorem imprezy - Hiszpanią. Przed i po meczu radosne tłumy kibiców obu drużyn radośnie świętowały w Gdańsku.

- Bardzo cieszy nas zaufanie PZPN, wyrażone organizacją kolejnych dużych i ważnych wydarzeń piłkarskich właśnie w Gdańsku – mówi Łukasz Wysocki, prezes Arena Gdańsk Operator – To dowód na to, że Stadion Energa Gdańsk spełnia najwyższe standardy organizacji sportowych. Ostatnie decyzje traktujemy jako motywator do dalszego rozwoju i potwierdzenie, że pracujemy w wyjątkowym miejscu, w najlepszym mieście na świecie.

Mecz towarzyski Polska – Finlandia odbędzie się 7 października, zaś 11 października zostanie rozegrane spotkanie Ligi Narodów UEFA Polska – Włochy. Informacje o biletach na wydarzenia można znaleźć na stronie PZPN.

Terminarz jesiennych spotkań reprezentacji Polski:

terminarz