• Start
  • Wiadomości
  • Bezpłatne szkolenia i grupy wsparcia online dla opiekunów rodzinnych. Sprawdź, zapisz się, weź udział

Bezpłatne szkolenia i grupy wsparcia online dla opiekunów rodzinnych. Sprawdź, zapisz się, weź udział

Opiekunowie rodzinni osób przewlekle chorych w domach w czasie pandemii potrzebują szczególnego wsparcia. Wielu opiekunów doświadcza ogromnego stresu w związku ze swoją rolą, samotności, nierzadko także syndromu wypalenia. Z powodu pandemii wiele form pomocy przestało funkcjonować. Właśnie dlatego Fundacja Hospicyjna uruchomiła cykl szkoleń oraz grup wsparcia online dotyczących różnych aspektów sprawowania opieki w domu. Udział w nich jest bezpłatny.
27.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Szkolenie_29.01 (1)

 

Przyjęcie roli opiekuna rodzinnego, czyli osoby, która opiekuje się chorym bliskim w domu wpływa na wszystkie aspekty życia opiekuna - wymaga zdobycia fachowej wiedzy z zakresu pielęgnacji, podawania leków i podstaw rehabilitacji, zmienia relacje w rodzinie, powoduje, że opiekun musi stanąć oko w oko z wieloma wyzwaniami medycznymi, psychologicznymi, emocjonalnymi i finansowymi. Fundacja Hospicyjna realizując swoje hasło „Opiekun rodzinny nie musi być sam” postanowiła uruchomić cykl szkoleń online, podczas których można zdobyć niezbędną wiedzę na temat czynności pielęgnacyjnych, ćwiczeń rehabilitacyjnych, komunikacji z chorym, dbania o siebie, radzenia sobie z wypaleniem oraz świadczeń socjalnych, który przysługują opiekunom.

Wszystkie szkolenia odbywają się na platformie ClickMeeting. Można do nich dołączyć wypełniając prosty formularz rejestracji. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Najbliższe szkolenia online dla opiekunów rodzinnych:

29 stycznia, godz. 13:00-14:30 Jak lepiej komunikować się z chorym bliskim? - warsztat z psycholożką Hospicjum Dutkiewicza, Anną Marlęgą-Woźniak

Choroba bliskiej osoby wiele zmienia w relacjach rodzinnych. W jaki sposób ułożyć sobie komunikację z chorym bliskim, gdy jesteś opiekunem? W jaki sposób ułożyć komunikację w rodzinie? Jak rozpoznać i poradzić sobie z syndromem wypalenia opiekuna? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można uzyskać podczas szkolenia, a także zadać pytanie. Szkolenie będzie prowadzone na żywo.

Link do rejestracji 

5 lutego, godz. 13:00-14:30 Czynności pielęgnacyjne w domu - szkolenie z pielęgniarką Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Zapraszamy na szkolenie online z pielęgniarką, podczas którego będzie można nauczyć się podstawowych czynności pielęgnacyjnych w opiece nad chorą osobą dorosłą. W jaki sposób unosić osobę chorą? Jak umyć włosy osobie leżącej? Jak zmienić pampersa i zadbać o to, by nie było odleżyn? O tym wszystkim opowie doświadczona pielęgniarka Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Szkolenie będzie prowadzone na żywo. Można będzie w trakcie zadawać pytania prowadzącej.

Link do rejestracji

19 lutego, godz. 13:00-14:30 Wszystko, co musisz wiedzieć o wsparciu socjalnym - szkolenie z Ewą Starkel, pracownikiem socjalnym Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, o jakie świadczenia możesz wystąpić jako opiekun, jakie ulgi ci przysługują, o jaką pomoc możesz się zwrócić do ośrodków pomocy społecznej, skorzystaj ze szkolenia. Będzie możliwość zadawania pytań prowadzącej, można je również przysłać wcześniej, na adres: e.starkel@hospicjum.info. Szkolenie będzie prowadzone na żywo.

Link do rejestracji  

WAŻNE: po zapisaniu się, należy się upewnić, czy na skrzynkę mailową dotarł mail z potwierdzeniem i czy nie utknął w spamie. To bardzo ważne, ponieważ należy go otworzyć i kliknąć w link potwierdzający - "DOŁĄCZ". Dzięki temu uczestnik otrzyma także przypomnienie o szkoleniu.

Informacje o kolejnych szkoleniach zostaną podane na stronie www.opiekunrodzinny.pl.

Grupy wsparcia dla opiekunów rodzinnych osób dorosłych

W ramach projektu można zapisywać się także na grupy wsparcia dla opiekunów rodzinnych przewlekle chorych i niesamodzielnych osób dorosłych. Doświadczone psycholożki z Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku pomogą zarówno w bieżących wyzwaniach, jak i w procesie żałoby.

Grupy mają charakter zamknięty, a liczba uczestników jest ograniczona - może w niej uczestniczyć do 10 osób w każdej z grup. O przyjęciu do grupy wsparcia online decydują łącznie: kolejność zgłoszeń, odpowiedź na pytania otwarte zawarte w formularzu rejestracji i rozmowa telefoniczna/e-mailowa z Prowadzącą.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Grupa 1

Grupa wsparcia dla opiekunów rodzinnych osób dorosłych. 

Jeśli jesteś opiekunem rodzinnym chorej lub niesamodzielnej osoby dorosłej, szukasz wsparcia psychologicznego, chcesz porozmawiać o wyzwaniach, z którymi się mierzysz i zadbać o siebie, dołącz do grupy wsparcia online organizowanej w ramach projektu www.opiekunrodzinny.pl

Grupa ma charakter zamknięty i będzie prowadzona od lutego do maja 2021 roku przez doświadczoną psycholożkę Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Annę Marlęgę-Woźniak.

Termin pierwszego spotkania grupy: 2 lutego 2021.

Spotkania będą się odbywały poprzez platformę ClickMeeting. Konieczny jest więc dostęp do Internetu oraz sprzęt wyposażony w kamerę i mikrofon.

Udział w grupie wsparcia jest bezpłatny. Link do rejestracji

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z Regulaminem przed zgłoszeniem chęci uczestnictwa. Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy akceptują Państwo treść Regulaminu.

Grupa 2

Grupa wsparcia dla opiekunów rodzinnych w żałobie po stracie dorosłego podopiecznego.

Jeśli jesteś opiekunem rodzinnym, który stracił swojego podopiecznego i przechodzi przez proces żałoby z tym związany, potrzebujesz wsparcia, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem oraz posłuchać o doświadczeniach innych opiekunów, dołącz do grupy wsparcia online organizowanej w ramach projektu www.opiekunrodzinny.pl

Grupa ma charakter zamknięty i będzie prowadzona od lutego do maja 2021 roku przez doświadczoną psycholożkę Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Mirosławę Jędrzejewską.

Termin pierwszego spotkania grupy: 9 lutego 2021.

Spotkania będą się odbywały poprzez platformę ClickMeeting. Konieczny jest więc dostęp do Internetu oraz sprzęt wyposażony w kamerę i mikrofon.

Udział w grupie wsparcia jest bezpłatny. Link do rejestracji

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem przed zgłoszeniem chęci uczestnictwa. Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy akceptują Państwo treść Regulaminu.


Projekt realizowany jest przez Fundację Hospicyjną we współpracy z Fundacją Agora.

Osoba do kontaktu:
Dagny Kurdwanowska
Fundacja Hospicyjna
Kierowniczka ds. Marketingu
mail: d.kurdwanowska@hospicja.pl
mob: +48 698053840

 

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej