PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Bezpłatne kolonie na łonie natury. Prawie 150 dzieci odpoczywa dzięki miejskiemu wsparciu

Bezpłatne kolonie na łonie natury. Prawie 150 dzieci odpoczywa dzięki miejskiemu wsparciu
Jeszcze 46 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zrelaksuje się na koloniach w Orkuszu k. Kwidzyna. Ten sierpniowy, dodatkowy turnus, organizuje na podstawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert, Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego. W lipcu ze wsparcia skorzystało 100 gdańskich dzieci.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwójka dzieci (tyłem) na kajaku w wodzie. Z przodu dziewczynka, z tyłu chłopiec, mają na sobie kamizelki ratunkowe, dziewczynka trzyma wiosło. Po bokach szuwary, w oddali rzadkie drzewa
Prawie 150 dzieci odpoczywa w te wakacje na łonie natury dzięki wsparciu finansowemu Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk (zdjęcie ilustracyjne)
fot. bziak / Pixabay

 

Akcja Lato 2021 - atrakcje przygotowane przez Miasto na wakacje dla dzieci i młodzieży


W lipcu podczas bezpłatnych kolonii wspaniale odpoczęło już 100 najmłodszych podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej. Dzieci w wieku od 8 do 16 lat przebywały w Harcerskim Centrum Integracji Dzieci i Młodzieży w Orkuszu. Z wyjazdu wróciły odprężone, pełne wrażeń i dobrych wspomnień.

Również w sierpniu wyjeżdża tam na kolonie 46 gdańskich dzieci. To dzięki 90 tysiącom złotych, które Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie otrzymał jeszcze na ten cel, ze Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk na rok 2021.

- Cieszymy się, że w tym roku dużej grupie dzieci można zapewnić bezpłatny wypoczynek – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. - Mam nadzieję, że bliskość lasu, jeziora i mnóstwo ciekawych wycieczek i zajęć w plenerze sprawią, że najmłodsi doskonale się zrelaksują.

Atrakcje dla każdego

Uczestnicy kolonii będą się integrować i aktywnie wypoczywać. W programie zajęć są wycieczki po lesie, połączone z ekologiczną edukacją. Dzieci zwiedzą Kwidzyn i Toruń, gdzie poznają historię obu miast. W Orkuszu będą przy wsparciu instruktorów m.in. żeglować i pływać kajakami. Dni wypełnią im również gry, rozmaite sportowe aktywności oraz zajęcia artystyczne np. taneczne. W programie przewidziano też wieczorną zabawę przy ognisku. Dziećmi opiekować się będą wykwalifikowani wychowawcy i nauczyciele. Kolonie przebiegają z zachowaniem obostrzeń obowiązujących w czasie epidemii.

Łączna kwota na organizację lipcowych i sierpniowych turnusów dla gdańskich dzieci objętych wsparciem wynosi 290 tysięcy złotych. Środki te pochodzą ze Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk na rok 2021.

Kulturalne atrakcje - miejskie instytucje zapraszają. Większość wydarzeń jest bezpłatna