Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bezpieczeństwo na plażach i kąpieliskach. ZOBACZ WIDEOCZAT

W piątek, 24 czerwca, prawdziwy początek sezonu letniego. W czwartek, 23 czerwca, podczas wideoczatu rozmawialiśmy z naszymi gośćmi m.in. o bezpieczeństwie na gdańskich plażach i kąpieliskach, pracy ratowników, pierwszej pomocy w razie wypadku, sprzątaniu.

Bezpieczeństwo na plażach i kąpieliskach. ZOBACZ WIDEOCZAT
A
A
data publikacji: 23 czerwca 2016 r.

Na zdjęciu od lewej: Paulina Klarzyńska - starszy ratownik, Roman Daszczyński - redaktor naczelny portalu gdansk.pl, Łukasz Iwański - kierownik kąpielisk Morskich w Gdańsku oraz Leszek Paszkowski - dyrektor MOSiR w Gdańsku
Na zdjęciu od lewej: Paulina Klarzyńska - starszy ratownik, Roman Daszczyński - redaktor naczelny portalu gdansk.pl, Łukasz Iwański - kierownik kąpielisk Morskich w Gdańsku oraz Leszek Paszkowski - dyrektor MOSiR w Gdańsku
www.gdansk.pl

Naszymi gośćmi byli starszy ratownik Paulina Klarzyńska, dyrektor MOSiR w Gdańsku Leszek Paszkowski oraz kierownik kąpielisk Morskich w Gdańsku Łukasz Iwański. 

Rozmawialiśmy m.in. o:

- przygotowania kąpielisk 
- pracy i zycia ratowników morskich
- stosowaniu pierwszej pomocy 
- bezpieczeństwie w wodzie i na plaży
- utrzymywaniu czystości na plażach

Leszek Paszkowski: - W tym roku w Gdańsku będzie 1400 metrów strzeżonej linii brzegowej, która jest odpowiednio przygotowana, by zapewnić bezpieczną kąpiel.

Łukasz Iwański: - Administrujemy kąpieliskami w Gdańsku od ponad 20 lat i nie zdarzył się do tej pory wypadek śmiertelny. Oznacza to, że są one dobrze przygotowane i jest to dobra informacja dla osób, które korzystają z naszych plaż. Warto korzystać ze strzeżonych plaż i stosować się do poleceń ratowników.

Leszek Paszkowski: - Gmina Gdańsk posiada w sumie dziewięć, miejsc oznaczonych błękitnymi flagami, z czego sześć to kąpieliska i trzy mariny. Jest to projekt międzynarodowy będący symbolem jakości. Jeśli powiewa błękitna flaga, oznacza to, że plaża i woda jest czysta, z dogodnym dojazdem i infrastrukturą.

Paulina Klarzyńska: - Przy każdym punkcie gdzie są ratownicy można pobrać opaskę dla dziecka, na której wpisujemy numer telefonu do opiekuna. Ułatwia to znacznie odnalezienie zagubionego dziecka.

Łukasz Iwański: - Jeżeli chodzi o czystość plaż, piasek przesiewamy co kilka dni. Z kolei sprzątanie w sezonie odbywa się przez całą dobę, również w godzinach nocnych.

Leszek Paszkowski: - Na plażach są wypożyczalnie, można wypożyczyć sprzęt pływający czy leżaki. Zachęcam do aktywnego wypoczynku, warto przyjść na plażę nie tylko poleżeć.


OBEJRZYJ CAŁY WIDEOCZAT

Czytaj także:

Sezon letni czas zacząć. Od piątku otwarte kąpieliska

Kąpieliska i mariny: Gdańsk, lider programu Błękitna Flaga

Parkingi przy gdańskich plażach: już wkrótce koniec chaosu?

Zmiany w zasadach parkowania w mieście. Ma być lepiej

Lato startuje na plaży! Już w ten weekend - odwiedź Brzeźno


ZOBACZ FILM ZE SZKOLENIA RATOWNICZEGO WOPR W GDAŃSKU