Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Besame Mucho, Molier i Beatlesi. Nietuzinkowe prezenty z okazji Dnia Kobiet

Dzień 8 marca to świetna okazja, by bliskiej kobiecie pokazać, jak wiele dla nas znaczy. Kwiaty lub czekoladki to dobre rozwiązanie, jednak my proponujemy coś, co panie przyjemnie zaskoczy - bilet do filharmonii, teatru czy klubu na spotkanie z gwiazdami. A tych nie zabraknie: do Gdańska zawita Justyna Steczkowska, Marek Torzewski, Andrzej Seweryn i wielu innych!

Besame Mucho, Molier i Beatlesi. Nietuzinkowe prezenty z okazji Dnia Kobiet
A
A
data publikacji: 06 marca 2017 r.

Justyna Steczkowska - piękna wokalistka powraca do Trójmiasta z nowym materiałem. Bilet na jej koncert to naszym zdaniem świetny pomysł na prezent!
Justyna Steczkowska - piękna wokalistka powraca do Trójmiasta z nowym materiałem. Bilet na jej koncert to naszym zdaniem świetny pomysł na prezent!
mat. prasowe

Na koncert „Besame Mucho”, ze specjalną dedykacją dla Pań, w przeddzień ich święta zaprasza Filharmonia Bałtycka (ul. Ołowianka 1). W Sali Koncertowej wystąpi trio młodych, utalentowanych tenorów TreVoci: Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj wraz z Cappellą Gedanensis. Wykonają najpiękniejsze tenorowe szlagiery i pieśni neapolitańskie, a także muzykę filmową, musicalową oraz przeboje muzyki pop w wyjątkowych aranżacjach.

Koncert odbędzie się we wtorek 7 marca, o godz. 19. Bilety: 45-85 zł.


Wyjątkową kobietę ceniącą teatr warto na pewno zabrać na spektakl gościnny Andrzeja Seweryna, podczas którego nie zabraknie improwizacji, zabawnych dygresji, interakcji z widzami i wysmakowanego dowcipu.

Znany aktor w dramacie „Mój Molier”, na podstawie wyboru tekstów francuskiego komediopisarza, przedstawia opowieść zbudowaną wokół perypetii zazdrosnego bohatera molierowskiej „Szkoły żon”. To historia czterdziestoletniego - starego, jak na XVII-wieczne standardy - mieszczanina Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczęciem znacznie młodszym od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy potencjalna małżonka wpada w oko pewnemu młodzieńcowi.

Spektakl zobaczyć można będzie na Scenie Teatralnej NOT (ul. Rajska 6), we wtorek 7 marca, o godz. 19. Bilety: 85-100 zł.


Tego samego wieczoru wyjątkowa kobieta zagra - nie tylko dla kobiet - koncert z okazji wydania nowej płyty zatytułowanej „Anima”. Mowa o Justynie Steczkowskiej, pamiętnej dziewczynie szamana, która przyjedzie do Gdańska, by zaczarować publiczność i udowodnić, że wciąż jest w świetnej formie artystycznej.

Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. Bogusławskiego 1) artystka zaśpiewa autorskie kompozycje ubrane w nowoczesne, zaskakujące dźwięki kosmicznej elektroniki osadzonej w rozległych przestrzeniach orkiestry Silesian Art. Collective. Całość dopełnią niezwykłe, wrażliwe teksty, napisane m.in. przez Katarzynę Nosowską, Belę Komoszyńską czy Ifi Ude.

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety: 89-249 zł.

Okazja, by artystkę znów zobaczyć, a także zdobyć autograf, będzie dzień później, w środę, 8 marca. Empik z okazji Dnia Kobiet przygotował niezwykły prezent dla wszystkich miłośników twórczości Justyny Steczkowskiej - spotkanie, podczas którego gwiazda polskiej muzyki opowie o kulisach powstawania płyty „Anima”, zrealizowanej w jednym z najnowocześniejszych studiów na świecie. Artystka opowie także o swoim najnowszym wydawnictwie: dwupłytowej rejestracji koncertu w londyńskim Union Chapel.

Spotkanie odbędzie się w Empiku w Galerii Bałtyckiej (al. Grunwaldzka 141) o godz. 18. Wstęp wolny.


Wyjątkowym prezentem może być bilet na koncert Brodski Beatles Show w Filharmonii Bałtyckiej (ul. Ołowianka 1). Wydarzenie, podczas którego największe przeboje królów big beatu - Beatlesów – zabrzmią w genialnych aranżacjach na skrzypce i orkiestrę autorstwa polsko-ukraińskiego wirtuoza skrzypiec, maestro Vadima Brodskiego. Zabrzmią takie przeboje, jak „Yesterday”, „Can't buy me love”, „Yellow submarine”, „Michelle” i wiele innych.

Jak tajemniczo zapowiadają organizatorzy, w koncercie przypadającym na Dzień Kobiet nie może zabraknąć także żartów muzycznych w oparciu o najsłynniejsze utwory muzyki klasycznej: Mozarta, Beethovena oraz muzykę cygańską Sarasate.

Brodskiemu na scenie towarzyszyć będzie ośmioosobowy zespół pod kierownictwem Adama Wiśniewskiego, który wystąpi w składzie: Bartłomiej Wezner (fortepian), Adam Wiśniewski (puzon), Adam Stachowiak (trąbka), Marcin Janek (saksofon altowy, klarnet), Wojciech Staroniewicz (saksofon tenorowy), Marek Górski (gitara), Jarosław Stokowski (gitara basowa, kontrabas) oraz Maciej Dąbrowski (perkusja).

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety: 60-120 zł.


Miłośniczkę improwizacji i kobiecych opowieści warto zabrać do pubu 107 w Gdańsku (ul. Ogarna 107, wejście w bramie przy ul. Ogarnej) na wydarzenie pod enigmatycznym tytułem „Długie goździki”.

- Ósmy marca to Dzień Kobiet i nasze dziewczyny stwierdziły, że jest to wspaniała okazja, żeby poimprowizować. Przedstawią długie formy, czyli opowiedzą ciekawe historie prosto z ich pięknych umysłów - bez żadnego scenariusza. Czy chłopaki też się pojawią na scenie? Wszystko zależy od tego jak dziewczyny poprowadzą historie, bo ten wieczór należy do nich i to one rządzą sceną - zapraszają organizatorzy.

Improwizowany kobiecy wieczór odbędzie się w środę 8 marca, o godz. 20. Wstęp: kobiety za darmo, mężczyźni - 10 zł.


Święto wszystkich pań to także okazja, by wzajemnie sobie pomagać. W ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet na terenie stoczni w Gdańsku - na ulicy Elektryków (pod klubem B90) odbędzie się koncert charytatywny „Solidarność jest kobietą”, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Centrum Praw Kobiet.

- Robimy to, ponieważ w ubiegłym roku Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło finansowania CPK, organizacji, która od 21 lat pomaga kobietom w trudnej sytuacji życiowej - mówią organizatorzy.

W słusznej sprawie w środę, 8 marca, zagrają m.in. takie zespoły, jak We Hate Roses, Oczi Cziorne, White Starlite, Tymon Tymański i SIKSA, a także zespoły niespodzianki.

Początek o godz. 19. Wstęp wolny, na miejscu będzie można wpłacić datki na Centrum Praw Kobiet.


A na troszkę przedłużone zakończenie świętowania, zapraszamy wszystkie panie dzień później, w czwartek, 9 marca, na koncert Marka Torzewskiego, zatytułowany „Nic nie dane jest na zawsze”. Ta wybitna indywidualność artystyczna i charyzmatyczna osobowość od lat zdobywa szacowne sceny operowe - w ojczyźnie, a także w Europie i za oceanem. Nic dziwnego - Torzewski ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą i naturalnością, a śpiewane przez niego włoskie utwory wprowadzają w romantyczny nastrój - idealna propozycja dla płci pięknej obchodzącej dzień wcześniej swoje święto.

Na koncercie, który odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (ul. Ołowianka 1) usłyszymy najlepsze utwory z trzech ostatnich płyt Marka Torzewskiego: „Nic nie dane jest na zawsze”, „Magnes Dusz” i „L’amore”.

Początek o godz. 19. Bilety: 80-120 zł.-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora