Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Berlin? Praga? Tak, ale to Gdańsk jest prawdziwym hitem...

Przesada? Cóż, właśnie tak Gdańsk jest postrzegany. Przynajmniej jeśli chodzi o połączenia lotnicze z jednego z najsłynniejszych lotnisk w Polsce, czyli Radomia!

Berlin? Praga? Tak, ale to Gdańsk jest prawdziwym hitem...
A
A
data publikacji: 10 maja 2016 r.

Po bardzo nieudanych doświadczeniach z połączeniami do Rygi (realizowanymi przez Air Baltic) oraz do Pragi (Czech Airlines), które cieszyły się nieomal zerowym obłożeniem, tamtejsze lotnisko nawiązało współpracę z niewielkim polskim przewoźnikiem, linią Sprint Air i... jest szansa na sukces. Jak mówi w wywiadzie dla portalu pasazer.com szefowa ds. marketingu i PR linii Adrianna Fibingier-Pawelska, w ciągu trzech tygodni od kiedy prowadzone są przewozy z oferty skorzystało 750 osób.

"Najwięcej podróżnych wybrało się do Berlina, dokąd latamy dwa razy w tygodniu, ale prawdziwym hitem okazał się Gdańsk. Na tej trasie notujemy ponad 80-procentowe wypełnienie pokładu – już teraz bardzo dobre, a według prognoz będzie jeszcze rosło w kolejnych tygodniach."

Gratulujemy!

Ceny biletów zaczynają się od 99 PLN w jedną stronę a rozkład jest ułożony raczej pod loty z Radomia do Gdańska niż odwrotnie.

Warto zauważyć, że na krajowym rynku lotniczym Gdańsk jest uważany za najlepszy po Warszawie cel podroży. W poprzednich latach nawet tak zaskakujące połączenia jak z Lublina czy Zielonej Góry cieszyły się sporym powodzeniem.

Więcej na pasazer.com

Tak wygląda terminal Portu Lotniczego Radom
Tak wygląda terminal Portu Lotniczego Radom
Fot. Materiały prasowe