Beniaminek kontra uczestnik Ligi Mistrzów. Niespodzianki nie było

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk trzymali się dzielnie do 17. minuty, potem górę wzięło doświadczenie i większe umiejętności zawodników Orlenu Wisły Płock. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy różnicą 11 goli.

Beniaminek kontra uczestnik Ligi Mistrzów. Niespodzianki nie było
A
A
data publikacji: 11 października 2016 r.

W meczu Wybrzeża z Orlenem Wisła nie brakowało ostrych starć
W meczu Wybrzeża z Orlenem Wisła nie brakowało ostrych starć
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Spotkanie, podobnie, jak to inaugurujące tegoroczny sezon PGNiG Superligi, odbyło się w Ergo Arenie. Wtedy, gdy rywalem gdańszczan było Vive Tauron Kielce - mistrz Polski i zwycięzca Ligi Mistrzów, na trybunach zasiadło około pięciu tysięcy widzów. Tym razem fanów szczypiorniaka w gdańsko-sopockiej hali było dużo dużo mniej.

To nie przeszkodziło podopiecznym trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego, by ruszyć od początku do ataku na wicemistrza Polski i uczestnika Ligi Mistrzów. Po rzutach Brazylijczyka Ramona Oliveiry i Huberta Korneckiego w 2. minucie prowadzili 2:0. Gospodarze dzielnie trzymali się jeszcze przez kwadrans kiedy remisowali 7:7.

Potem jednak popełnili fatalne w skutkach błędy. Najpierw Adrian Kondratiuk przy celnym rzucie zrobił kroki, następnie otrzymali karę, ale zamiast w sześciu wyszli na boisko w siódemkę. Sędziowie na ławkę kar odesłali więc dwóch gdańszczan.

W 20. minucie było 7:12, do przerwy 11:18. 

Najwięcej krwi gospodarzom napsuł Serb Miljan Pusica, który tylko w pierwszej połowie zdobył osiem bramek. W drugiej części nie pojawił się już na parkiecie, ale jego koledzy systematycznie powiększali przewagę.

W 47. minucie było 16:27. I wtedy nastąpił szturm gdańskiego beniaminka. Gole zdobywali kolejno Łukasz Rogulski (na ławkę kar powędrował Sime Ivić, zawodnik Orlenu Wisły), Damian Kostrzewa i Michał Bednarek - dwie. Od stanu 20:27 goście zaczęli znowu powiększać przewagę. Skończyło się na różnicy 11 goli.

Był to siódmy mecz podopiecznych trenerów Wleklaka i Lijewskiego w sezonie ligowym 2016/17. Na koncie mają trzy zwycięstwa i cztery porażki.


Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła Płock 25:36 (11:18)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Kostrzewa 6, Prymlewicz 4, Oliveira 4, Bednarek 3, Rogulski 3, Salacz 1, Kornecki 1, Kondratiuk 1, Podobas 1, Wróbel 1, Sulej

Orlen Wisła: Morawski, T. Wiśniewski - Pusica 8, Ivić 6, Ghionea 5, T. Gębala 4, Rocha 3, de Toledo 2, M. Gębala 2, Żytnikow 2, Tarabochia 1, Daszek 1, A. Wiśniewski 1, Mihić 1, KwiatkowskiWaldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora