PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Benefis Tomasza Wałdocha. Przyjadą Brzęczek, Koźmiński, Dudek, Łapiński, Krzynówek, Kucharski, Żewłakow...

Benefis Tomasza Wałdocha. Przyjadą Brzęczek, Koźmiński, Dudek, Łapiński, Krzynówek, Kucharski, Żewłakow...
Tomasz Wałdoch ma 48 lat, urodził się w Gdańsku, jest 74-krotnym reprezentantem Polski. W sobotę, 10 sierpnia, o godz. 17, na stadionie przy ul. Traugutta odbędzie się jego benefis, czyli mecz Przyjaciele Tomka - FC Schalke 04. Przyjazd zapowiedziało wielu reprezentantów Polski i Niemiec, w tym jeden mistrz świata z 1990 roku. Wstęp wolny.
Tomasz Wałdoch w latach świetności
Tomasz Wałdoch w latach świetności
fot. Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

Tomasz Wałdoch urodził się 10 maja 1971 roku w Gdańsku. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w miejscowym Stoczniowcu (dzisiejsza Polonia). W wieku siedemnastu lat trafił do Górnika Zabrze, w którym rozegrał 152 mecze strzelając 8 bramek. Jego wizerunek zawisnął w „Galerii Sław” na Stadionie im. Ernesta Pohla.

W latach 1995-1999 występował w niemieckim klubie Vfl Bochum, w którym zagrał w 133 meczach i zdobył 8 goli. Następnie trafił do Schalke 04 Gelsenkirchen, gdzie spędził siedem lat a przez cztery sezony pełnił funkcję kapitana drużyny. Dla Schalke rozegrał 142 spotkania, w których zdobył 13 bramek. Dziś Wałdoch jest jedną z klubowych legend i pracuje jako asystent trenera drużyny do lat 23. 

Wałdoch grał na pozycji środkowego obrońcy. W 1992 roku zdobył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie. W seniorskiej reprezentacji Polski rozegrał 74 spotkania, niejednokrotnie pełniąc rolę kapitana. Na listę strzelców wpisał się dwa razy. Uczestniczył w mistrzostwach świata w 2002 roku w Korei i Japonii. Należy do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

W sobotę, 10 sierpnia, na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku odbędzie się benefis tego świetnego piłkarza. Z tej okazji rozegrany zostanie mecz Przyjaciele Tomka - FC Schalke 04.

Wśród zaproszonych gości są m.in. byli reprezentanci Polski - Jerzy Brzęczek (obecny selekcjoner reprezentacji kraju), Marek Koźmiński (obecnie wiceprezes PZPN, Jerzy Dudek, Dariusz Gęsior, Tomasz Łapiński, Jacek Krzynówek, Cezary Kucharski, Paweł Kryszałowicz, Radosław Michalski, Michał Żewłakow oraz byli reprezentanci Niemiec - Matthias Herget, Martin Max,Olivier Reck, Olaf Thon (mistrz świata z 1990 roku i wicemistrz z 1986). 

Spotkanie zaplanowane zostało na godz. 17.00. Wcześniej, bo o godz. 15.00 odbędzie się turniej Akademii Młodych Orłów.

Wstęp wolny.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl