PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Będzie proces? Jest nowa opinia biegłych o zdrowiu psychicznym zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza 

Będzie proces? Jest nowa opinia biegłych o zdrowiu psychicznym zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza 
Ponad rok trzeba było czekać na nową - trzecią już - opinię biegłych psychiatrów i psychologów na temat zdrowia psychicznego Stefana W., zabójcy Pawła Adamowicza. Potwierdził to dzisiaj na swoim profili Fb brat zamordowanego prezydenta Gdańska, Piotr Adamowicz, który pisze m.in.: “Mam nadzieję, że wnioski z tej opinii pozwolą wreszcie na skierowanie aktu oskarżenia do sądu, poznanie prawdy o politycznych motywacjach i osądzenie tego mordu!”.
Od zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza minęło niemal 1000 dni
Od zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza minęło niemal 1000 dni
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Piotr Adamowicz nie odnosi się bezpośrednio do treści nowej opinii. Potwierdza jedynie, że jest już w jej posiadaniu i obecnie się z nią zapoznaje: “Obszerną opinię muszę drobiazgowo przeanalizować i skonsultować z pełnomocnikiem procesowym. Dlatego dziś proszę zwolnić mnie z odpowiedzi na pytania. Odpowiem niebawem”. 

Prawdopodobne jest, że również według tej trzeciej opinii biegłych zabójca prezydenta Gdańska może stanąć przed sądem. Świadczyć może o tym inne zdanie z wpisu Piotra Adamowicza: “Mam nadzieję, że decydenci w centrali prokuratury w Warszawie podporządkowanej Ziobro i Święczkowskiemu nie wymyślą np. 4 ekspertyzy psychiatrycznej”. Jest to wyraźna aluzja do zeszłorocznej decyzji prokuratury, by pomimo drugiej - bardzo mocnej merytorycznie - opinii biegłych, że Stefan W. może odpowiadać przed sądem, zlecić sporządzenie trzeciej opinii jeszcze innego zespołu biegłych. To właśnie ona trafiła teraz do rąk brata zamordowanego prezydenta. 

 

Cały wpis Piotra Adamowicza na Fb brzmi następująco:

“Pytacie Państwo więc wyjaśniam: Tak, jest 3 opinia psychiatryczna dot. mordercy mojego brata Pawła. Mam nadzieję, że wnioski z tej opinii pozwolą wreszcie na skierowanie aktu oskarżenia do sądu, poznanie prawdy o politycznych motywacjach i osądzenie tego mordu! Nasz ojciec zmarły 4 tygodnie temu nie żył żądzą zemsty, oczekiwał sprawiedliwego osądu. Jedynie tego. Nie doczekał, niestety! Obszerną opinię muszę drobiazgowo przeanalizować i skonsultować z pełnomocnikiem procesowym. Dlatego dziś proszę zwolnić mnie z odpowiedzi na pytania. Odpowiem niebawem. Mam nadzieję, że decydenci w centrali prokuratury w Warszawie podporządkowanej Ziobro i Święczkowskiemu nie wymyślą np. 4 ekspertyzy psychiatrycznej. W imieniu rodziny dziękuję Wam za wsparcie w tych wielu niełatwych już niemal 1000 dniach od zamordowania Pawła!”

Więcej o ubiegłorocznej opinii o zdrowiu psychicznym Stefana W.:

 

Z ujawnionej przez Piotra Adamowicza strony tytułowej nowej opinii biegłych wynika, że sporządzono ją tydzień temu, 17 września 2021 roku:

242857613_280682220538738_7154460108100002759_n
 
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl