PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Będzie nowa dzielnica. Przed sesją RMG zobacz wideoczat z radnymi Borawskim i Koralewskim
Będzie nowa dzielnica. Przed sesją RMG zobacz wideoczat z radnymi Borawskim i Koralewskim
Już w czwartek, 30 sierpnia, odbędzie się 56. sesja Rady Miasta Gdańska, przedostatnia przed wyborami samorządowymi. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00 - portal gdansk.pl jak zwykle przeprowadzi z tego wydarzenia transmisję na żywo. Wcześniej, bo we wtorek, 28 sierpnia, nasze studio odwiedzą szefowie obu klubów radnych w RMG - Piotr Borawski (PO) i Kazimierz Koralewski (PiS), którzy zapowiedzą te tematy, które ich zdaniem mogą być szczególnie interesujące dla mieszkańców. Początek programu "Wszystkie Strony Miasta" o godz. 13.30.
Od lewej: radny Kazimierz Koralewski (przewodniczący klubu PiS w RMG) i Piotr Borawski (przewodniczący klubu PO w RMG)
Od lewej: radny Kazimierz Koralewski (przewodniczący klubu PiS w RMG) i Piotr Borawski (przewodniczący klubu PO w RMG)
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Z radnym Kazimierzem Koralewskim i radnym Piotrem Borawskim będziemy rozmawiać m.in. o zaplanowanym wydzieleniu z dzielnicy Chełm nowej dzielnicy - Orunia Górna. Już w czwartek w Radzie Miasta Gdańska ma się odbyć głosowanie w tej sprawie. Czy taka dzielnica jest potrzebna? Co utworzenie nowej, 35. dzielnicy Gdańska, zmieni realnie w życiu jej mieszkańców? 

Jednym z bardziej interesujących punktów czwartkowych obrad może być "podsumowanie działań Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Sopot-Gdynia w zakresie wdrażania funduszy Unii Europejskiej za lata 2014-20 oraz korzyści wynikających ze współpracy metropolitalnej". 

Innym ciekawym tematem jest odstąpienie od planów budowy cmentarza w Złotej Karczmie. Co to oznacza w praktyce? Czy wystarczy miejsca na nowe pochówki na cmentarzach na Srebrzysku i Ujeścisku? 

W porządku sesji znajdują się także punkty, dotyczące m.in. podziału miasta na obwody do głosowania - co nie budzi wśród radnych kontrowersji, ale przypomina, że wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami: już 21 października rozstrzygnie się, kto będzie radnym nowej kadencji, a także kto przejdzie do drugiej tury w wyborach na prezydenta Gdańska (według politologów, rozstrzygnięcie w jednej turze nie wchodzi w grę w naszym mieście). Druga tura głosowania na prezydenta Gdańska ma się odbyć 4 listopada. 

Rozmowę z radnymi poprowadzi red. Roman Daszczyński.

Program "Wszystkie Strony Miasta" - we wtorek, 28 sierpnia, na żywo. Początek transmisji, o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy!

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl