PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Seniorzy popływają na basenie na Stogach, Oruni i Osowej za 5 zł

Seniorzy popływają na basenie na Stogach, Oruni i Osowej za 5 zł
Z październikowej oferty wejścia na pływalnie miejskie za 5 zł dla gdańskich seniorów (60+) skorzystało ponad 300 osób. Gdański Ośrodek Sportu postanowił wydłużyć okres preferencyjnych wejść do końca bieżącego roku. Seniorzy będą mogli popływać za 5 zł na basenach w trzech dzielnicach.
Basen na Oruni
Basen na Oruni
fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl

Oferta Gdańskiego Ośrodka Sportu jest skierowana do osób, które ukończyły 60 lat. Jest zachętą dla gdańszczan do podjęcia aktywności i skorzystania z oferty miejskich pływalni. Wystarczy, by gdańscy seniorzy posiadali Kartę Mieszkańca. Wraz z tą kartą za jednorazowe wejście (60 minut) od poniedziałku do piątku zapłacą zaledwie 5 zł.

Oferta dotyczy Pływalni: Orunia, Osowa oraz Stogi. Zakupu biletu można dokonać wyłącznie w kasie danego obiektu.

Wejścia odbywają się w systemie aquaparkowym tzn., że skorzystać z pływalni można między godziną 6:20 a 16:00. Wejścia są możliwe w ramach dostępnych wolnych miejsc.

- Każdy z basenów od 1 listopada udostępni na swojej stronie szczegółowy grafik. Zalecany jest wcześniejszy kontakt z kasą wybranej pływalni w celu ustalenia dostępności - mówi Grzegorz Pawelec z GOS.


Na przestrzeni ostatnich kilku lat Miasto Gdańsk systematycznie rozwijało sieć pływalni dzielnicowych. W latach 2017-2018 powstały aż trzy takie obiekty: w Osowej, na Stogach oraz w Oruni. Nowe baseny, oprócz możliwości pływania, oferują takie udogodnienia, jak wanny z hydromasażem, bicze wodne.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl