• Bartosz Kurek na trybunach pomógł kolegom z nowego klubu. Trefl przegrał z ONICO Warszawa

Dobry pierwszy set, każdy następny coraz gorszy. Siatkarze Trefla w piątkowy wieczór, 7 grudnia, przegrali w Ergo Arenie z ONICO Warszawa 1:3. Największą atrakcją spotkania był Bartosz Kurek, który przed meczem rozdawał autografy. W następnej kolejce najlepszy siatkarz mistrzostw świata będzie już grał dla zespołu z Warszawy.
07.12.2018
Siatkarze z Gdańska dobrze grali tylko w pierwszym secie

Od niedzieli, 2 grudnia, z gdańskim klubem trenował Bartosz Kurek, mistrz świata, najlepszy zawodnik światowego championatu. Tydzień temu - przed meczem z Treflem Gdańsk - rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin. Klub od kilku jiesięcy nie płacił pensji. W czwartek, 6 grudnia, ponformowano, że nowym klubem Kurka będzie ONICO Warszawa.

ONICO było rywalem Trefla dzień później - w piątek, 7 grudnia - w Ergo Arenie. Kurek jeszcze nie grał, siedział na trybunach a przed meczem nawet między parkietem i trybunami: rozdawał autografy, robił zdjęcia z fanami.

Bartosz Kurek rozdawał autografy i pozował do zdjęć

Po godz. 20.30 rozpoczął się mecz. Gdańszczanie od początku dominowali, świetnie blokowali. Wygrali do 20.

Dramat nastąpił w drugim secie. Przy stanie 7:7 urazu doznał Nikola Mijailović, który z okładami lodu na kolanie wylądował na trybunach. Niestety gra jego kolegów bez niego zupełnie się posypała. Trener Andrea Anastasi tylko - najpierw spokojnie, potem poirytowany (podczas przerwkrzyczący na zawodników) a na koniec bezradny - przyglądał się wydarzeniom na boisku. Brał "czas", ale z niego niewiele wynikało.

Gdańszczanie byli tylko tłem dla trzeciej drużyny PlusLigi.

Trefl Gdańsk - ONICO Warszawa 1:3 (25:20, 18:25, 15:25, 14:25)

Trefl: Muzaj, Schott, Nowakowski, Niemiec, Janusz, Mijailović, Olenderek (lbero) oraz Majcherski (libero), Hebda, Kozłowski, Sasak.

ONICO: Kwolek, Brizard, Wrona, Araujo, Łukasik, Vigrass, Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski (libero), Wiese, Vernon-Evans, Janikowski, Nowakowski, Kowalczyk, Buczek.