Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Awans Arki Gdynia. Gratulacje prezydenta Adamowicza

Piłkarze gdyńskiej Arki po pięciu latach ponownie zagrają w ekstraklasie. Z tej okazji Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na swoim profilu na FB złożył gratulacje klubowi i kibicom.

Awans Arki Gdynia. Gratulacje prezydenta Adamowicza
A
A
data publikacji: 11 maja 2016 r.

Wpis na profilu prezydenta Pawła Adamowicza
Wpis na profilu prezydenta Pawła Adamowicza
Materiały prasowe

„Serdeczne gratulacje dla Arki Gdynia oraz wszystkich kibiców! Ponownie w gronie najlepszych drużyn piłkarskich w kraju dwa zespoły z metropolii.” - napisał prezydent Adamowicz.

Pod wpisem znalazło się kilka komentarzy (pisownia oryginalna), m.in.:

„Jak spadki to najlepiej takie jak Podbeskidzie jak awans to najlepiej jaj Arka. Jest czas NA kosę ale i pogratulować należy” - pisze Mariusz Bongo.

„prezydent Gdańska gratuluje arce?!” - pyta Wojciech Kopańko

„to sie nazywa bycie miedzy politycznym mlotem a kowadlem - odpowiada Rob Ch.

„No i dobrze, zawsze to dla nas 6 punktów” - wybiega w przyszłość Mariusz Raku Raczkowski.


Arka awans - na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek pierwszej ligi - zapewniła sobie we wtorek, 10 maja, po remisie na własnym boisku z Bytovią Bytów 1:1.

Tak więc w sezonie 2016/2017 oba trójmiejskie zespoły - Lechia i Arka - zagrają w ekstraklasie. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2010/2011.

Wówczas biało-zieloni zajęli ósme miejsce (43 punkty, bilans bramkowy 37:36) a żółto-niebiescy piętnaste (28 punktów, bramki 22:43), przedostatnie i spadli do pierwszej ligi.

W Gdyni padł remis 2:2, a gdańszczanie oba gole zdobyli w końcówce spotkania. W Gdańsku gospodarze wygrali 1:0 po bramce Piotra Wiśniewskiego, który nadal jest piłkarzem Lechii.


Przyłączamy się do gratulacji prezydenta Adamowicza, licząc przy okazji na wielkie emocje i wiele sukcesów.