Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Avicii i inni. W piątek - muzyczna eksplozja na Stadionie Energa Gdańsk

Już w piątek 15 lipca 2016 r. w Gdańsku, na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się święto muzyki klubowej - Music Power Explosion. Jako gwiazda wystąpi popularny szwedzki DJ Avicii. Będzie to pierwsza wizyta muzyka w Polsce i, jak zapowiada sam artysta, ostatnia okazja, by zobaczyć go na żywo.

Avicii i inni. W piątek - muzyczna eksplozja na Stadionie Energa Gdańsk
A
A
data publikacji: 13 lipca 2016 r.

Tim Bergling, czyli światowej sławy szwedzki DJ Avicii (po prawej).
Tim Bergling, czyli światowej sławy szwedzki DJ Avicii (po prawej).
Avicii official Facebook

Prawie 20 milionów fanów na Facebooku, 19 milionów dolarów na koncie (tylko za ubiegły rok!) i nawet pół milionowa publiczność na koncertach pokazują, że Avicii jest obecnie jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki klubowej na świecie. Zaledwie 26-letni muzyk rozpoczął karierę w 2007 roku i przez ten czas występował w najlepszych klubach na Ibizie i na słynnych europejskich festiwalach, takich jak Sziget Festival w Budapeszcie, Tomorrowland w Belgii czy Pinkop Festival w Holandii. Po raz pierwszy jednak zagra w Polsce - i to w Gdańsku!

Artysta wystąpi w piątek 15 lipca 2016 r. na Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). - Czeka nas niezwykłe widowisko. Wystąpi jedna z największych gwiazd muzyki klubowej ostatnich lat. Szwedzki artysta zaprezentuje się w ramach Music Power Explosion - wydarzenia podczas którego energicznym hitom europejskich gwiazd klubowych towarzyszyć będzie wspaniała oprawa wizualno-dźwiękowa oraz szereg dodatkowych atrakcji.

- Wszystko odbywać się będzie na imponujących rozmiarów scenie, w sąsiedztwie polskiego wybrzeża w szczycie letniego sezonu: trudno więc o lepszą gwarancję sukcesu i niezapomnianej atmosfery - mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wraz z Areną Gdańsk Operator organizuje koncert szwedzkiego artysty w Polsce.

W Gdańsku Avicii zagra swoje największe przeboje. Nie zabraknie na pewno utworu, który osiągnął pierwsze miejsce na listach przebojów w 81 krajach, czyli „Wake Me Up” - singla z debiutanckiego albumu zatytułowanego „True” (2013 r.) Spodziewać się można również pochodzących z płyty takich hitów jak „I Could Be The One”, „Hey Brother” czy „Levels”. Z pewnością muzyk zagra również przeboje z drugiego, najnowszego albumu „Stories”, wśród których znalazły się między innymi „Waiting For Love” i „City Lights”.

Zanim ten dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody muzycznej Grammy, wystąpi przed gdańską publicznością, przybyłych rozgrzeją inni znakomici artyści z Polski i z Europy. Wystąpią Mafia Mike, Widenski, Warson, Tom Swoon, Modestep oraz Felix Jaehn.

- Program Music Power Explosion został skonstruowany z myślą o odpowiednim budowaniu napięcia oraz atmosfery przed występem gwiazdy wieczoru, którą bez wątpienia będzie Avicii - mówi Pawlicki. - Pierwszy, a jednocześnie ostatni występ szwedzkiego DJ-a w naszym kraju to wydarzenie bez precedensu. Jesteśmy jednak przekonani, że także takie nazwiska jak Felix Jaehn, czy Tom Swoon wśród wielu uczestników wydarzenia muzycznego wzbudzą równie duże emocje.

Koncert będzie szczególny także z innego powodu: Avicii, rezygnuje z koncertów - co sam zapowiadał na początku tego roku w oficjalnym oświadczeniu. Dlatego występ w Polsce będzie ostatnią szansą, żeby zobaczyć tego światowej sławy dja w naszym kraju na żywo.


Rozpiska godzinowa Music Power Explosion:

- godz. 17-17.45 - Mafia Mike

- godz. 18-18.45 - Widenski

- godz. 18.45-19.30 Warson

- godz. 19.30-20.30 - Tom Swoon

- godz. 20.30-21.30 - Modestep

- godz. 21.30-23 - Felix Jaehn

- godz. 23 - Avicii


Bilety: trybuny górne 135 zł, płyta A 155 zł, trybuny dolne 195 złotych, trybuny dolne premium 235 zł, golden circle 265 zł, golden VIP 699 złotych.

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora