PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ashoka w Gdańsku. Program dla migrantów i migrantek na rozwój działalności

Ashoka w Gdańsku. Program dla migrantów i migrantek na rozwój działalności
3200 dolarów i wsparcie mentora. Na takie wsparcie może liczyć 10 migrantów lub migrantek, którzy wezmą udział w programie wsparcia przedsiębiorczości „Hello Entrepreneurship”. Już w czwartek, 31 października, o godz. 18 spotkanie informacyjne w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rusza projekt hello Entrepreneuship , który zakłada wsparcie dziesięciu najlepszych inicjatyw zgłoszonych przez migrantów.
Rusza projekt "hello Entrepreneuship", który zakłada wsparcie dziesięciu najlepszych inicjatyw zgłoszonych przez migrantów.
Ashoka w Polsce

 

Ashoka jest największą na świecie siecią przedsiębiorczych innowatorów społecznych. W Polsce istnieje od 1995 roku i do końca 2011 roku przyjęła do swojego grona 70 osób, wiodących przedsiębiorców społecznych. Teraz rozpoczyna program wsparcia przedsiębiorczości społecznej migrantów i migrantek w Polsce, także w Gdańsku.

Projekt zakłada wsparcie dziesięć najlepszych zgłoszonych inicjatyw. Wygrani otrzymają między innymi doradztwo dostosowane do swoich potrzeb. Ponadto mogą liczyć na wsparcie przy opracowaniu modelu biznesu, pomoc przy wypromowaniu inicjatywy, a także nawiązaniu kontaktów z inwestorami oraz innymi firmami.

Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymają bezzwrotne dofinansowanie wypłacone w złotych polskich w kwocie stanowiącej równowartość 3200 USD na start oraz możliwości prezentacji pomysłu wśród inwestorów. Warte podkreślenia jest także możliwość wsparcia przez migrantki i migrantów mieszkających w innych krajach Unii Europejskiej, których inicjatywy były dofinansowane w ramach podobnego programu realizowanego przez Ashoka w 11 krajach Unii Europejskiej.
Każdy, kto chce jest migrantem, mieszka w Gdańsku i jest zainteresowany udziałem w programie „Hello Entrepreneurship”firmowanym przez organizację Ashoka, może przyjść na spotkanie informacyjne w czwartek, 31 października o godz. 18 w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości – Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, adres: ul. Lęborska 3b, które potrwa do trzech godzin.
Spotkanie odbędzie się w języku polskim, a w jego trakcie organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

Projekt w Gdańsku wspiera Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, które odpowiedzialne jest za wsparcie w promowaniu inicjatywy, a także Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Organizatorami programu „Hello Entrepreneurship” jest Ashoka i Citi Foundation, a partnerem merytorycznym Fundacja Kronenberga Citi Handlowy.

Od 30 lat Ashoka inwestuje finansowo i profesjonalnie w wybitnych przedsiębiorców społecznych na całym świecie. Dla nich i przedsiębiorców biznesu tworzy miejsce spotkań i wymiany wiedzy i doświadczeń, by promować najlepsze rozwiązania problemów społecznych i zwiększać ich oddziaływanie. Misją organizacji jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy ma możliwości i wsparcie do wprowadzania zmiany społecznej

Wydarzenie na Facebooku 

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze