Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Artur Szalpuk przychodzi, odchodzi Bartosz Pietruczuk

Artur Szalpuk, jeden z najlepszych polskich przyjmujących młodego pokolenia zasilił szeregi Lotosu Trefl. Z kolei gdański klub opuszcza, grający na tej samej pozycji Bartosz Pietruczuk.

Artur Szalpuk przychodzi, odchodzi Bartosz Pietruczuk
A
A
data publikacji: 24 maja 2017 r.

Artur Szalpuk będzie grać z nr 12
Artur Szalpuk będzie grać z nr 12
fot. Lotos Trefl

Artur Szalpuk ma 22 lata i mierzy 202 cm. Urodził się w Olsztynie, jednak jego pierwszym klubem był warszawski MKS MDK. W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2013/2014 w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej. Po dwóch latach przeniósł się do Cerradu Czarnych Radom. Spędził tam jeden sezon, pełniąc rolę podstawowego przyjmującego, po czym podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. W ostatnich rozgrywkach sięgnął po wicemistrzostwo kraju, dotarł także do finału Pucharu Polski i występował w Lidze Mistrzów.

W barwach bełchatowskiego zespołu wystąpił w 29 ligowych meczach, w których zdobył 199 punktów. Dwukrotnie zostawał też najlepszym graczem spotkań PGE Skry, dokładając te statuetki do dziewięciu wywalczonych wcześniej w barwach drużyn z Warszawy i Radomia.

- Czuję się gotowy, by regularnie grać w wyjściowym składzie i być ważną postacią zespołu walczącego o wysokie cele. Zależało mi, by kolejny sezon spędzić w klubie, który da mi taką możliwość i dlatego cieszę się, że szybko udało nam się dojść do porozumienia z Lotosem Trefl. To dobrze zorganizowany klub, zlokalizowany w pięknym mieście i rozgrywający mecze w jednej z najładniejszych hal w Polsce - mówi 22-latek, który z gdańskim zespołem związał się rocznym kontraktem. - Wiele obiecuję sobie również po współpracy z trenerem Andreą Anastasim, który rozwinął talent wielu graczy i jestem przekonany, że również ja pod jego okiem będę mógł nadal podnosić poziom swoich umiejętności. 

Szalpuk odnosił reprezentacyjne sukcesy już w kategoriach młodzieżowych. W 2013 roku sięgnął po srebro mistrzostw Europy kadetów i brąz mistrzostw świata w tej samej kategorii wiekowej. Od 2015 roku jest członkiem seniorskiej drużyny narodowej.

- Artur to gracz, który mimo młodego wieku już prezentuje wysoki poziom, a jednocześnie cały czas chce się uczyć i poprawiać kolejne siatkarskie elementy. Zależało mi na jego pozyskaniu, bo bardzo chciałem mieć go w swoim zespole i głęboko wierzę, że szybko stanie się jego ważną częścią - twierdzi Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla.


Z gdańskim klubem żegna się za to 24-letni Bartosz Pietruczuk. Kontrakt z pochodzącym z Malborka przyjmującym wygasa z końcem maja i nie zostanie przedłużony. 

Ten zawodnik w PlusLidze debiutował już wiosną 2013 roku, ale przez kolejne lata ogrywał się w Młodej Lidze i w pierwszoligowych klubach z Kęt i Szczecina. Przed rokiem został na stałe włączony do pierwszej drużyny Lotosu Trefla. Wystąpił w 29 ligowych meczach, 15 z nich rozpoczynając w wyjściowym składzie. Zdobył w nich 83 punkty.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl