Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uznana za winną. Prawomocny wyrok w sprawie wpisu byłej radnej

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że Agnieszka Pomaska - posłanka PO została znieważona przez byłą gdańską radną Annę Kołakowską. Chodzi o jej wpis na jednym z portali społecznościowych, w którym nad zdjęciem posłanki znalazł się tekst: ”Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”.

Uznana za winną. Prawomocny wyrok w sprawie wpisu byłej radnej
A
A
data publikacji: 28 grudnia 2018 r.
Anna Kołakowska na sali obrad Rady Miasta
Anna Kołakowska na sali obrad Rady Miasta
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.plW 2016 r. ówczesna radna gdańska Anna Kołakowska (PiS) umieściła na jednym z portali społecznościowych zdjęcie, na którym w Sejmie podczas debaty Agnieszka Pomaska drze uchwałę. Nad zdjęciem napisała Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso. Sprawa trafiła do prokuratury.

W marcu tego roku gdański Sąd Okręgowy uznał Anna Kołakowską winną znieważenia posłanki. Skazał ją wówczas na 1 tys. zł grzywny. W swojej późniejszej apelacji Anna Kołakowska podnosiła, że jej wpis mieścił się w granicach debaty publicznej i nie można go traktować jako porównania do zachowania wobec prostytutek w czasie niemieckiej okupacji i uznać za nawoływanie do agresji.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku 28 grudnia podtrzymał wcześniejszy wyrok z marca, dodatkowo obciążając byłą radną kosztami postępowania apelacyjnego. Agnieszka Pomaska i Anna Kołakowska nie były obecne w sądzie w czasie ogłoszenia wyroku. Równolegle z procesem karnym obywał się proces z powództwa cywilnego. Tutaj też zapadł już prawomocny wyrok, nakazujący umieszczenie przez byłą radną przeprosin pod adresem posłanki na portalu społecznościowym. Radna złożyła skargę kasacyjną.

oprac. MW (0)
www.gdansk.pl
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl