PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Aniołki. W tej dzielnicy będzie jaśniej dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2018

Aniołki. W tej dzielnicy będzie jaśniej dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2018
Zwycięstwo w głosowaniu zaskoczyło nieco samą pomysłodawczynię. Okazuje się jednak, że mieszkańcom Aniołków jest zbyt ciemno w niektórych miejscach na terenie dzielnicy. Najwięcej głosów poparcia w tegorocznym głosowaniu na BO 2018 otrzymał bowiem projekt instalacji kilku miejskich lamp. Na co jeszcze głosowano?

Mieszkańcy Aniołków chcą doświetlić popularne przejścia, z których korzystają piesi

Zwycięski pomysł to: "Oświetlenie przejść pieszych - łączników pomiędzy ulicami Dziekuć-Maleja, Wrocławską, Płowce i Powstańców Warszawskich". Zakłada on wykonanie projektu, a następnie instalację oświetlenia przejść pomiędzy wymienionymi w tytule projektu ulicami. Zostaną tu zamontowane lampy LEDowe. Oświetlenie łączników ma poprawić bezpieczeństwo i estetykę okolicy, a także zachęcić większą liczbę osób do korzystania z istniejących przejść.

Wnioskodawczyni projektu, Magdalena Schulz, nie ukrywa, że była zaskoczona tak dużą liczbą oddanych głosów.

- Ten projekt dotyczy bowiem miejsc, gdzie nie ma żadnych dużych osiedli czy nawet bloków. Stoją tu przede wszystkim domki jednorodzinne, mieszkają po dwie, trzy rodziny. Dodatkowe lampy to najwyraźniej potrzeba, którą odczuwam nie tylko ja - śmieje się Magdalena Schulz. - Z tych przejść korzysta bardzo dużo osób, nie tylko mieszkających w pobliżu lub przy wymienionych, niedoświetlonych ulicach, ale wszyscy, którym najbliżej tędy m.in. do pracy czy szkoły. Mój projekt zadowala chyba wiele z tych osób, ponieważ łączniki prowadzą m.in. do przystanku tramwajowego, autobusowego oraz do tutejszej szkoły - dodaje.

Na ten projekt oddano dokładnie 813 głosów. Koszt jego realizacji oszacowano na 100 tys. złotych.

Po zmroku jest tu mało przyjemnie. Okoliczni mieszkańcy chcą to zmienić dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2018

Tutaj staną dodatkowe lampy LED

Pozostałe projekty, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018:

"Suchą stopą między dolnym a górnym tarasem dzielnicy" - wykonanie utwardzonej ścieżki, o nawierzchni szutrowej, na odcinku około 75 metrów pomiędzy wejściem do akademików Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego a schodami terenowymi prowadzącymi w kierunku ulic Świdnickiej i Focha. Jak argumentuje wnioskodawca, podczas opadów deszczu istniejąca wydeptana ścieżka staje się grząska, natomiast podczas suszy pyli. Planowana inwestycja znajduje się w obszarze lasu komunalnego.

"Remont schodów do lasu za Parkingiem Leśnym ul. Dębinki": Naprawa schodów prowadzących do lasu za parkingiem przy ul. Dębinki. Chodzi o drewniane stopnie, które zbudowane zostały w latach 70. ubiegłego wieku, a dziś są w fatalnym stanie.

"Oświetlenie siłowni i placu zabaw przy Wroniej Górce": Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się zrealizować siłownię pod chmurką (budżet obywatelski 2016 r.), natomiast w roku 2017 zbudowany zostanie plac zabaw przy Wroniej Górce. Ze względu na duże zadrzewienie tego terenu niezbędne okazuje się doświetlenie obu inwestycji. Projekt zakłada zakup i posadowie 3-metrowego słupa z dwoma oprawami oraz "pociągnięcie kabla" z oświetlenia ulicznego (przy ul. Focha) do tej lampy.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze