Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Aniołki. Przyjdź na spotkanie mieszkańców z prezydentem Gdańska

Na zaledwie 2,3 km kw. powierzchni mieszka około 5,2 tys. osób. Aniołki to niewielka, ale bardzo urokliwa część Gdańska, zdominowana przez zabudowę jednorodzinną. W środę, 6 września, mieszkańcy będą mogli porozmawiać o nurtujących ich problemach m.in. z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem.

Aniołki. Przyjdź na spotkanie mieszkańców z prezydentem Gdańska
A
A
data publikacji: 05 września 2017 r.

W środę spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami Aniołków. Będzie to okazja, by porozmawiać o bolączkach i potrzebach dzielnicy
W środę spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami Aniołków. Będzie to okazja, by porozmawiać o bolączkach i potrzebach dzielnicy
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

W dzielnicy Aniołki znajduje się kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Uniwersytet Medyczny, które "przyciągają" tu każdego dnia setki mieszkańców Trójmiasta, a nawet Pomorza. To - niestety - powoduje sporo problemów, m.in. związanych z parkowaniem.

O tym, i nie tylko, będzie można porozmawiać z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem i miejskimi urzędnikami podczas spotkania, które zaplanowano w środę, 6 września, w budynku Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury przy ul. Powstańców Warszawskich 25. Początek o godz. 17.00.

Uczestniczyć w nim będą także wiceprezydenci miasta oraz dyrektorzy wydziałów gdańskiego magistratu i prezesi miejskich spółek. Będzie więc okazja, by przedyskutować bezpośrednio z nimi interesujący Państwa temat, bądź też zgłosić na miejscu problem, który - zdaniem mieszkańców - wymaga rozwiązania.

Wcześniej, bo od godz. 16.00, w tym samym miejscu będą dyżurować przedstawiciele jednostek miejskich, m.in. Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, Zarządu Transportu Miejskiego, Gdańskich Wód i Straży Miejskiej oraz policja.

Środowe spotkanie obywatelskie w Aniołkach to już 71. tego typu wydarzenie, kóre odbywa się w ramach cyklu "Twoja dzielnica - Twój Gdańsk".


W dniu 22 sierpnia zorganizowano tzw. gospodarski spacer po Aniołkach, w którym uczestniczył prezydent Gdańska, a także szefowie m.in. Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Biura Rozwoju Gdańska oraz Wydziału Programów Rozwojowych. Obecna była też przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Aniołki, Anna Golędzinowska. O tym, w które zakątki dzielnicy zajrzano i o czym konkretnie rozmawiano, można przeczytać tutaj

-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl